В умовах воєнного стану та загальної мобілізації не поодинокі випадки затримання військовозобов'язаних громадян та доставки до ТЦК.
Чи можуть людину утримувати проти її волі й що потрібно знати у таких випадках, розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".
Правозахисник зазначив, що затримання та доставка до ТЦК вважається незаконною, якщо військовозобов'язаний не перебуває у розшуку, а також мав при собі військово-обліковий документ - паперовий чи електронний.
"В такому випадку Вам треба терміново подавати заяву до ДБР у порядку ст. 214 КПК України. Також можна викликати поліцію до приміщення ТЦК, де чоловік утримується, та заявляти про викрадення", - заявив Юрій Айвазян.
Штрафи втричі більші за зарплати: ТЦК посилили покарання до максимуму
Гороскоп на сьогодні, 27 квітня: неділя несподіванок, емоційних гойдалок і кармічних уроків
ТЦК по новому шукатимуть ухилянтів: де вручать повістку
Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+
Водночас затримання буде абсолютно законним, якщо у чоловіка порушення військового обліку або у нього були відсутні облікові документи. Однак навіть у такому разі утримувати у ТЦК можуть не більше 3 годин.
"Втім утримувати його там могли не більше 3 годин і у будь-якому випадку - до з'ясування особистості та встановлення відсутності порушень військового обліку", – пояснив адвокат.
Разом з тим Юрій Айвазян додав, що якщо такий громадянин не має підстав для відстрочки, то після доставки до ТЦК він не зможе уникнути мобілізації.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація молоді: чи буде зниження мобілізаційного віку – Парламент поставив крапку у питанні.
Також наш портал інформував, втратив роботу, а бронювання залишилося: кого не чіпатиме ТЦК навіть після звільнення.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, ТЦК оновили склад та перевели 70% працівників на фронт: громадськість не повірила своїм вухам.