Молодь не поспішає підписувати контракти з армією, якщо їм пропонують стати кулеметниками чи гранатометниками. А от якщо справа стосується дронів – зовсім інший інтерес. Про це Фокусу розповів Андрій Іванов, командир батальйону "Злі сапсани".
Він поділився спостереженнями: у його підрозділі бійці по 24 роки, і вони добре справляються із завданнями. Тому, вважає командир, потрібно розширювати список спеціальностей за контрактом для молодих (18-24 роки) – додати туди, наприклад, операторів БПЛА, спеціалістів із РЕБ та артилерію.
Зараз же список оновили, але, за словами Іванова, без користі: просто додали ще стрільців та кулеметників.
"Статистика каже, що так вважаю не лише я, а й самі потенційні бійці: кількість укладених контрактів поки що не сягнула й 500. Воно й не дивно, адже всі запропоновані посади – м’яко кажучи, дуже ризиковані. Тобто, будемо відверті: своїм мільйоном гривень молодий боєць може не встигнути скористатися."
230 замість 220: Україна перейде на європейську напругу – як вплине на побутову техніку
Гороскоп на сьогодні, 26 квітня: емоційні гойдалки, неочікувані зустрічі та фінансові обмеження
Жодного шансу на відстрочку: які документи більше "не існують" для ТЦК
На пенсійний картці буде по нулях: пенсіонерам дали час до 31 числа, інакше залишаться без копійки
Він вважає, що навіть якби вдалося набрати більше людей, це все одно не допомогло б утримати фронт – такі спеціальності малоефективні проти сучасних погроз.
Іванов наводить приклад: у російських медіа нещодавно з'явилося відео, де оператор керує дроном з хмарочоса у Москві та атакує українські позиції.
"Навіть якщо це фейк, він відображає тренд: війна стає дистанційною. Сьогодні розрахунок БПЛА – один з найбільших страхів ворога. Відповідно, і одна з пріоритетних цілей. Тому, на моє глибоке переконання, контракт "18-24" треба доповнити чотирма напрямками: БПЛА, РЕБ, РЕР, артилерія. А також прибрати віковий ценз – якщо, звісно, у такі контракти закладений військовий сенс, а не політичний", – каже Андрій.
До того ж, така служба може бути цікавою молоді ще й тому, що це професія майбутнього – і після війни теж.
А ми нагадуємо, треба мобілізувати TikTok-батальйон: як молодь хочуть спонукати до служби
Раніше стало відомо, чи можуть мобілізувати студента під час літніх канікул – роз'яснення юриста
Читайте також, "На рівні 9-річного тіктокера": нардеп обрушився з критикою на нову рекламу Міноборони "Контракту 18-24"