Київський студент Святослав Сиротюк увечері 18 квітня вирішив провітритися після дипломної та пішов із друзями гуляти Подолом. Але біля кінотеатру "Жовтень", де проходив ЛГБТ-фестиваль, компанію зупинила поліція.

За його словами у Facebook, поліцейські не пояснили, що саме викликало підозру, просто сказали: "Превентивні заходи". Усіх чотирьох доставили в ділянку, розділили кабінетами, розпитували, хто звідки йшов і навіщо був у сквері. Перевіряли телефони, записували IMEI, оновлювали біометрію.

Святослав Сиротюк / фото: Facebook

У результаті відпустили, але лише за дві з половиною години. За цей час, за словами хлопця, йому ще й розбили екран ноутбука, коли заштовхували в машину.

"Після 2/2,5 години сидіння в подільському відділку поліції, випустивши нас на волю, ніхто назад нас на Поділ не завіз. Найбільших терористів нашого світу створюють із простих хлопців істориків. А найгірше в цьому всьому – свавілля російської мови, яка вводить тебе в стан ступору, а уява каже, що ти не десь у Київському райвідділі, а у московському сізо", – розповів Святослав.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам виплатять винагороду за вік: скільки докинуть до пенсії

Дозволили бронювати до 100% працівників: кому більше не загрожує мобілізація

Повістка поштою не матиме юридичної сили: адвокат підказав, як захистити себе перед ТЦК

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

Показати ще

Поліція у коментарі hromadske пояснила, що посилили перевірки до Великодня – мовляв, такі заходи "в рамках безпеки". А затримувати та доставляти в ділянку вони можуть, якщо людина викликає підозри, навіть просто для встановлення особи.

Святослав Сиротюк з батьком Юрієм / фото: Facebook

Батько Святослава, колишній нардеп та головний сержант роти вогневої підтримки 5 ЗШБ, Юрій Сиротюк, заявив, що сина зупинили через "козацьку зачіску" та українську мову. Він пообіцяв особисто відвідати "відділення героїчних сцикунів".

Сам Святослав стояв на захисті Києва у 2022 році, потім продовжив службу. Зараз навчається на бакалаврі в Києво-Могилянській академії.

Допис Юрія Сиротюка / фото: скриншот Facebook

Ситуацію прокоментував і президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт: він вважає неприпустимим, що студента затримали поряд із навчальним закладом, і має намір офіційно звернутися до поліції.

Допис Сергія Квіта / фото: скриншот Facebook

Наступного дня, як повідомив Telegram-канал DeepState , поліція знову затримувала людей біля кінотеатру "Жовтень". На цей раз тих, хто прийшов висловити протест проти фестивалю. За словами очевидців, затримували і тих, хто просто стояв поряд. Були навіть повідомлення про побиття.

Автори каналу вважають, що такими діями поліція псує власну репутацію, особливо на тлі героїзму своїх колег, які зараз борються на фронті:

"Хотілося б дуже почути реакцію міністра внутрішніх справ пана Клименка, тому що всі тільки пам'ятають цитату "поліцейські не можуть воювати, тому що не навчені: вони не мають нічого спільного з окопом та інженерними спорудами", що вже не відповідає дійсності, і купа поліцейських це довели на фронті".

Поки що реакції від МВС немає.

Нагадаємо, у Дніпрі підлітки два дні громили "Varus" і штурмували ТРЦ під російський реп із матами: "Жалюгідне видовище"

Раніше ми писали про те, що в українськиі університетіи почали надходити дзвінки з проханням "поділитися" студентами віком від 18 років

Крім того, нардеп пояснив, чому поліцейських не відправляють масово на фронт: порадив "взятися" за охоронців