Українці віком від 18 до 25 років — це покоління, яке народилося на тлі демографічної кризи початку 2000-х. Саме 2001 рік став найнижчою точкою народжуваності в історії незалежної України. І сьогодні, коли постає питання про їхню мобілізацію, на кону — не лише військові потреби, а й майбутнє нації.

Про це заявив доктор економічних наук, заступник директора Інституту демографії та проблем якості життя НАН України Олександр Гладун. На його думку, активне залучення до мобілізації молоді, яка й так є вкрай малочисельною, може мати серйозні довгострокові наслідки.

Молодь на фронті, фото: youtube

"Якщо багато із цієї вікової групи загине, то в майбутньому кількість народжених лише скоротиться. Адже ці молоді люди ще не встигли створити сім'ї та народити дітей", — наголошує науковець.

Водночас він визнає: з демографічної точки зору ситуація критична, але військова доцільність у нинішніх умовах має переважати. "Інакше не буде держави — і тоді не буде предмета для обговорення демографії", — підкреслює Гладун.

Популярні новини зараз

Готуйтесь до заморозків: що готує прогноз погоди до кінця тижня

Немає грошей – йди воюй: нардеп закликав змінити систему штрафів від ТЦК

Пенсійний фонд попереджає: якщо цього не зробити уріжуть пенсію у травні

Колишні повертаються: 4 знаки зодіаку, яким незабаром нагадає про себе минуле

Показати ще

Проте, за його словами, мобілізація молоді не означає автоматичного відправлення на передову. Насправді одна людина на фронті вимагає тилового забезпечення 5–6 осіб, і молодь може відігравати роль саме в цій сфері: логістика, зв’язок, технічне обслуговування, медицина.

Молодь в ЗСУ, скрін з YouTube

Особливу увагу науковець звертає й на безпековий вимір. У випадку, якщо держава не зможе обороняти себе через нестачу особового складу, наслідки можуть бути катастрофічними: "Якщо не мобілізувати 20 тисяч людей, ми можемо втратити країну. І тоді росія нав’яже нам своє громадянство, а наших дітей забере до своєї армії — щоб ті воювали вже проти України".

Гладун нагадав, що така ситуація вже мала місце на окупованих територіях Донбасу, де були сформовані корпуси з місцевих мешканців, які потім змусили воювати проти ЗСУ. "Тих корпусів вже не існує", — зазначив він.

Нагадаємо, вже не повернуться: Україна може втратити ціле покоління - про кого йдеться

Раніше ми розповідали про "самогубство для нації": військовий розніс мобілізаційну кампанію "18-25" - що пропонує

Також, пенсіонерів поженуть на роботу: держава готує заходи