Мобілізація йде повільніше, ніж вимагає ситуація на фронті. У відповідь — ТЦК посилюють тиск і штрафують все активніше. За даними “Опендатабот”, лише з початку 2025 року в Україні відкрито понад 17 тисяч проваджень проти чоловіків, які порушили правила військового обліку. Проте сплачено лише шістнадцяту частину штрафів.

Ситуація критична: замість 30 тисяч мобілізованих — менше 20

Міністерство оборони публічно заявило: щомісяця українській армії потрібно щонайменше 30 тисяч нових бійців. Проте фактично ця цифра часто не досягає й 20 тисяч. Через це у 2025 році активізувались перевірки та накладення штрафів за порушення військового обліку.

17 тисяч проваджень — тільки за 2025 рік

Як повідомляє аналітична платформа Опендатабот, від початку року вже відкрито 17 000+ справ щодо порушників облікових правил. Це майже 4 700 проваджень щомісяця.

Сплачено лише 16% штрафів — 2 779 випадків. Решта — або оскаржуються, або потрапили до виконавчої служби.

Популярні новини зараз

Немає грошей – йди воюй: нардеп закликав змінити систему штрафів від ТЦК

Пенсійний фонд попереджає: якщо цього не зробити уріжуть пенсію у травні

Колишні повертаються: 4 знаки зодіаку, яким незабаром нагадає про себе минуле

"Телефонні повістки" військовозобов'язаним: як реагувати на усний виклик до ТЦК

Показати ще

ТЦК, мобілізація / фото: Facebook

Найбільше штрафів у Києві, Дніпрі та Сумах

Трійка регіонів-лідерів за кількістю накладених штрафів виглядає так:

Київ — 1 992 справи

Дніпропетровська область — 1 946 справ

Сумська область — 1 722 справи

Унікальний випадок зафіксували в Одеській області, де один чоловік отримав одразу 7 штрафів — рекорд за кількістю проваджень проти однієї особи.

Хто потрапляє під удар

Найчастіше до відповідальності притягують чоловіків віком 25–35 років — це майже половина всіх справ (43,8%). Ще 39% — це група 36–45 років. Жінки трапляються рідко — лише 0,1% випадків.

мобілізація в Україні, ТЦК, воєнкоми // кадр з відео

Нове законодавство — нові штрафи

Із 2024 року всі чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані оновити свої дані у територіальних центрах комплектування. За ігнорування — штраф від 17 до 25 тисяч гривень. Для порівняння: ще нещодавно ця сума становила всього 1 700 грн.

Якщо штраф не сплачується, справа передається до виконавчої служби, і сума подвоюється. Натомість держава дозволила добровільну сплату зі знижкою 50%, якщо зробити це вчасно.

В умовах війни правила змінюються, а держава посилює тиск на тих, хто уникає відповідальності. Якщо ви ще не оновили свої дані в ТЦК — саме час це зробити, щоб уникнути штрафу. Інакше — доведеться платити, та ще й удвічі більше.