У ЄС знову піднімають тему тимчасового захисту українців, що може змінити життя мільйонів людей.

Нинішній статус закінчується у березні 2026 року, тож Євросоюз шукає новий підхід, пише "24 Канал".

Нині 4,3 мільйона українців мають статус захисту, але рішення щодо майбутнього ще не ухвалено. Серед варіантів – перехід до національних віз, інтеграційні програми або повернення додому. У Брюсселі заявляють, що хочуть уникнути правового вакууму.

Українські біженці. Фото: Кореспондент

Аналітикині Владислава Губалова та Анастасія Каратзас погоджуються, що депортація малоймовірна, але певні ризики існують, якщо не знайдуть компромісу. У деяких країнах уже доступний перехід до довгострокового проживання — за роботою, навчанням чи родиною. Це може дати більше стабільності.

Популярні новини зараз

Гороскоп на сьогодні, 23 квітня: середа несподіванок, перевірок і важливих виборів

У війську назвали винних у зриві мобілізації: "ТЦК ні при чому"

Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення

Мобілізація чоловіків предпенсійного віку: що роблять ТЦК з чоловіками 50+

Показати ще

Умови проживання українців залежать від країни - десь надають житло і допомогу, а десь — вимагають працевлаштування. Саме тому розглядають ідею єдиних стандартів на рівні ЄС.

Попри фінансові виклики, в ЄС визнають внесок українців. З 4,3 мільйона, 1,6 мільйона вже працюють. А 31,8% біженців — це діти.

Українські біженці / фото: Х

Українська влада наголошує на важливості повернення громадян у майбутньому — для відбудови країни. Створено Міністерство національної єдності та готуються Хаби єдності в ЄС.

У всьому винна росія - вона розв’язала війну ще у 2014 році, коли Україна лише почала підніматися після важких 90-х. росіяни напали на нашу державу, й з того часу Україна витрачає всі сили на захист та відновлення.

Раніше ми повідомляли, гроші з неба більше не впадуть: у Німеччині перевірять кишені українських біженців.

"Добровільні" депортації та "планова совєтизація": українським школярам запропонували вивчати історію у дусі УРСР - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, замість притулку – депортація: українцям у Чехії зачиняють двері.