11 квітня за новим церковним календарем шанують священномученика Антипу, єпископа Пергама Асійського.
Інші назви свята: "День Антипа", "Антип", "Повінь", "Водогон". День вважався непридатним для посадок, тож селяни 11 квітня у полі не працювали.
Священномученик Антипа вважається цілителем від різних хвороб, особливо зубного болю. А все тому, що у нього ще за життя був дар зцілення, і він часто допомагав людям із проблемами здоров'я. Тому його просять про одужання. Також він може допомогти вилікуватися від сліпоти, глухоти та всіх хвороб, які якось пов'язані з головою.
Раніше селяни не виривали зубів. Вони просто клали на хворий зуб невелику срібну монету. Її слід деякий час потримати, потім зробити в ній дірочку і повісити на мотузку на ікону святого Антипи. Вважалося, що біль так має скоро вщухнути. Якщо час було виривати зуб, то робити це можна тільки в понеділок, щоб уникнути біди, а сам зуб слід віддати русалкам і відьмам в жертву.
Чоловіки можуть втратити бронювання: кому варто готуватись до мобілізації
Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
ТЦК не питатиме: після отримання повістки чоловікам не залишать вибору
Що буде із землею та квартирами громадян за новим законом: критики та юристи хапаються за голову
Сьогодні можна приготувати особливий напій, який повинен вилікувати від усіх хвороб. Слід набрати воду із семи святих джерел, додати до неї трохи води зі своєї криниці, потім прочитати "Отче наш". Воду можна не тільки пити, а й вмиватися нею, щоб позбавитися шкірних захворювань. Також сьогодні готували пиво зі святою водою, хмелем та солодом. Але робити це можна тільки чоловікам, і слід перед цим попаритись у лазні, змити бруд із тіла та душі. Таке пиво дуже смачне та зберігається довго.
Що не можна робити сьогодні
У церковне свято 11 квітня не слід лаятись і злитися, треба уникати сварок та провокацій. Не слід пліткувати, заздрити, ображати людей чи тварин, відмовляти у допомозі.
Триває Великий піст: тим, хто постить, у цей день слід дотримуватися сухої їжі.
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не варто шити, вишивати та в'язати – все швидко зноситься.
Нагадаємо, коли українці відзначатимуть Вознесіння Господнє та Трійцю: нові дати для 2025 року.
Раніше ми повідомляли про Вербну неділю: коли українці відзначатимуть 2025 року, традиції, заборони та цікаві факти.