Україна має зберігати стратегію мобілізації та рекрутингу незалежно від потенційних домовленостей про припинення вогню з росією. Про це заявив співзасновник та виконавчий директор Українського центру безпеки та співпраці Дмитро Жмайло.
Експерт наголосив, що жодні розмови про перемирʼя або припинення вогню не мають вводити в оману ані українську владу, ані громадян. Зокрема, Жмайло звернув увагу на безпекову ситуацію в акваторії Чорного моря, де нібито досягнуте "перемирʼя" не завадило росії відновити обстріли території України ракетами з кораблів.
"Жодного припинення вогню до Великодня не буде. росія ніколи не дотримувалась домовленостей, і цього разу ситуація не буде іншою", — заявив експерт.
На його переконання, навіть у випадку формального укладання угоди про перемирʼя, Україна повинна продовжувати посилення армії. Дмитро Жмайло аргументував це тим, що агресивні наміри російської федерації залишаються незмінними, і загроза українській державності не зникне.
Штраф, позбавлення прав та в’язниця: які слова заборонено говорити поліції
Гороскоп на сьогодні, 12 квітня: кого у суботу чекає несподіване випробування
Пенсіонерам виплатять надбавки: які суми обіцяють
Пенсіонерам виплатять майже 3,5 тисячі допомоги: хто та як може отримати
"Це питання не на місяці, а на роки. Ми мусимо готуватися до довгострокової протидії. росія залишатиметься джерелом небезпеки доти, доки існуватиме в своєму нинішньому вигляді. Тому Україні потрібно мати потужну армію, здатну оперативно реагувати на будь-яке загострення", — додав він.
Фахівець також застеріг, що громадянам не варто розслаблятись у контексті можливих мирних ініціатив. Він підкреслив, що підтримка Сил оборони має залишатись пріоритетом навіть за умов зниження інтенсивності бойових дій. Мобілізаційні процеси, за його словами, є невідʼємною частиною національної безпеки.
Раніше ми розповідали, що онкологія, ампутація, параліч: з якими хворобами дружини не мобілізують чоловіка
Також, інвалідність не врятує від претензій ТЦК: обмежено придатних намагаються мобілізувати