7 квітня за новим церковним календарем вшановують преподобного Георгія, митрополита Митіленського.

Також 7 квітня всі православні вшановують пам'ять мучеників Руфіна та Акіліни, які звернули до християнства 200 римських воїнів. За імператора Максиміна двох святих стратили.

За народним повір'ям, на Акуліну (Акіліну) прокидаються русалки. Жінки намагалися принести на берег сукні чи полотна, щоб річкові красуні змогли одягнутися та не замерзнути. За це русалки платили добром і не чіпали своїх добродійок.

А щоб убезпечити себе, йдучи за водою, брали із собою пучок полину — відлякати водяних дів. Інакше вони могли залоскотати людину до смерті. На Акуліну помічали погоду. Якщо було дощово — це віщувало поганий урожай ярих. У той же час, "дощ на Акуліну - хороша калина".

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 7-13 квітня для всіх знаків Зодіаку: Тільцям не позіхати, Дівам зібратися, Стрільцям ризикнути

Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни

Ситуація на межі колапсу: восени українці можуть залишитись без газу

Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років

Показати ще

Дивились увечері на небо (щоправда, робити це потрібно було обов'язково через вікно): якщо зірок багато, то у лісі буде так само багато грибів та ягід. Міцний мороз та сонце віщували врожай хлібів та гречки.

У народі розповідали історії про те, що водяними дівами зазвичай стають дівчата, які померли перед своїм весіллям або були задушені уві сні матерями. Також до них зараховували самогубців. Говорили, що вони водяться в лісах, у полі та на воді. У фольклорі русалка описувалася як дуже небезпечна істота, яка мучилася і заважала жити іншим людям.

У народі говорили, що русалки у світлу пору доби перетворюються на латаття і рятуються таким чином від сонця. А вночі вони набувають людської подоби, граються і грають на березі. Саме тому вважалося, що, зірвавши латаття, людина обриває життя русалки.

Коли ці духи виходили на берег, вони водили хороводи і просто сиділи на траві, розчісуючи волосся. І коли селянки йшли по воду вранці, 20 квітня, русалки намагалися залучити їх у свої володіння. Часто із собою брали пучок полину, який, як вважалося, захищає від нечисті.

У народі говорили, що саме в цей час, відчувши тепло, прокидаються русалки та виходять на поверхню водойм. За старих часів сільські жителі до 20 квітня викладали на березі красиві полотна та сукні, щоб задобрити водних створінь. Зустрічі з ними побоювалися і, якщо доводилося йти до води в цей час, брали з собою пучок полину, часник – вважалося, що вони захищають людину від потойбічних сил.

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 7 квітня церква не схвалює лайку, плітки, сварки, брехню, лінь, заздрість, жадібність та розпач. Не слід ображати будь-кого, відмовляти у допомозі.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: вважається, що в цей день не слід відмовляти в милостині, пройти повз того, хто просить - грішно, не можна також веселитися, вживати алкоголь.

Триває Великий піст: тим, хто постить, у цей день слід дотримуватись сухої їжі.

Нагадаємо про Великий піст-2025: коли починається і як правильно провести ці дні перед Великоднем.

Раніше ми повідомляли про сильний захист для кожного: молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою "Збавителька від бід".