Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що Пенсійний фонд регулярно інформує українців про надбавки за вік. Але за законом таких виплат кілька, і це викликає плутанину і часом марні очікування.
Про це стало відомо завдяки інформації від прес-служби Пенсійного фонду України, а також видання "На пенсії".
"Скільки потрібно стажу, щоб у 65 років було встановлено доплату до пенсії у розмірі 300 гривень? Мені виповнилося 65 років у 2020 році, але доплати я не отримала. У мене 27 років стажу", - запитала у журналістів Надія П'ятенко, Житомирська обл.
Чинне законодавство передбачає декілька видів доплат до пенсії при досягненні певного віку, тому в цьому питанні легко заплутатися.
Чоловіків за кордоном прирівнюють до ухилянтів: у "Резерв+" з'являється повідомлення про розшук
Пенсіонерів поженуть на роботу: держава готує заходи
Зайва вага може стати на заваді мобілізації: в яких випадках не беруть до армії
Податки з переказу на картку: у питанні поставили крапку
Це регулюється ухвалою Кабінету Міністрів №168 від 24 лютого 2023 року. Такої компенсаційної виплати для осіб, які досягли 65 років, законодавством не передбачено. Тим, кому виповнилося 70 років, згадану надбавку вперше було введено з жовтня 2022 року.
Теоретично ви зможете її відчути саме цього, 2025-го, року, коли вам має виповнитися вже 70 років. Але й це не гарантовано, бо є певні нюанси, що залежать від розміру пенсії та її складових.
Від чого залежать виплати у 65 років?
Але для тих, хто досяг 65 років, законодавство все-таки передбачає певні пенсійні пільги. Вони полягають у встановленні дещо збільшеного розміру мінімальної пенсійної виплати за дотримання ще двох умов: це стосується непрацюючих і не менше 30 років стажу для жінок і 35 років стажу — для чоловіків.
Якщо мінімальна пенсія за віком для тих, хто продовжує працювати, сьогодні дорівнює прожитковому мінімуму — 2 361 гривня, то тим, хто досяг 65 років, не працює та має необхідний стаж, мінімальна пенсія встановлюється у розмірі 40% від мінімальної зарплати, що на сьогоднішній день становить 3200 гривень (8 .
Така норма діє з 2018 року, що передбачено змінами Закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Про адресну допомогу
Паралельно з 2023 року Кабмін фактично дублює цю норму і встановлює для таких громадян ще більшу мінімальну виплату. 2025р.
Якщо, наприклад, у такої особи основний розмір пенсії невеликий, його підтягують спочатку до 3200 (за законом) і потім ще до 3758 гривень (згідно з постановою). Тобто до пенсії за віком, визначеної за формулою залежно від стажу та зарплати, що не досягає зазначених розмірів, може встановлюватися державна адресна допомога, щоб загальна щомісячна виплата була не меншою за зазначену суму.
Нагадаємо, пенсіонерів попередили: без цього пенсії не буде.
Раніше повідомлялося, пенсіонерів заженуть у злиднях: встановили недосяжні умови для гідної пенсії.
Також, чим більше років, тим далі до пенсії: вимоги до стажу знову зросли.