Національний банк України поступово оновлює готівковий обіг, зменшуючи кількість банкнот деяких номіналів. Найбільше скорочення торкнулося купюри у 200 гривень.
За останній період її кількість зменшилася майже на чверть — на 24,5%. Це пов’язано з тим, що в обігу стає дедалі більше 1000-гривневих банкнот, які витісняють купюри меншого номіналу, пише Нацбанк.
Також НБУ активніше вилучає старі зразки банкнот, поступово виводячи з обігу і менші купюри — 5 і 10 гривень. Їхнє місце займають відповідні монети, тому ці банкноти стали менш популярними, зменшившись на 11% і 15% відповідно. Такі кроки — частина довгострокової стратегії оновлення готівкового ринку та спрощення розрахунків.
Фахівці пояснюють, що нині українці воліють зберігати кошти у великих номіналах, особливо під час воєнного стану. Це логічно, адже такі купюри зручніші для збереження і транспортування. Тож попит на 1000-гривневі банкноти зріс, тоді як менш популярними стали навіть 50-гривневі банкноти та 10-гривневі монети.
Українці працюватимуть до глибокої старості: у Мінсоці готують нововведення
З 1 травня на заправках буде нове паливо: у баки заливатимуть дивну "бовтанку"
Заплатити мають всі: українців попередили про важливий податок, готуйте 5280 гривень
Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
На сьогодні лідером за часткою в обігу є 500-гривнева банкнота — її частка сягає 27,3%. А от серед монет найчастіше використовують 10 копійок — 27,8% від усієї кількості монет.
Загалом, оновлення готівки — це не лише технічна зміна. Це і про зручність, і про ефективність обігу, який має відповідати сучасним викликам та потребам українців.
Раніше ми повідомляли, зношені чи порвані гривні: коли навіть банк відмовиться брати купюри?
Нацбанк починає масштабну заміну грошей: які банкноти вийдуть з обігу - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, Нацбанк виводить з обігу частину грошей: де можна обміняти старі купюри?