Військовозобов'язані українці дедалі частіше скасовують штрафи за порушення військового обліку. Чому суди приймають рішення на користь громадян, пояснила адвокатка, керуюча партнерка Адвокатського об'єднання "Актум" Олена Хоменко в ефірі "Українського Радіо".
У процесі притягнення військовозобов'язаних до адміністративної відповідальності ТЦК та СП часом допускають порушення. Вони не повідомляють громадянина належним чином про постанову про накладення штрафу.
Таким чином, військовозобов'язаного позбавляють можливості здійснити вибір — або добровільно сплатити штраф і визнати порушення, або оскаржити постанову протягом 10 днів.
"Саме порушення цього порядку притягнення до адміністративної відповідальності і є передумовою для судових рішень на користь військовозобов’язаних", - наголосила адвокатка.
Від мобілізації в Україні захистили нові категорії: кого не забере ТЦК
Українці не можуть розрахуватись у магазинах: ПриватБанк почав блокувати платежі
Більше жодної готівки: українців чекають важливі зміни
"Доставка до ТЦК ще швидше...": експерт відповів, що загрожує школам, лікарням та медичним центрам в Україні
Варто нагадати, що у 2025 році штрафи за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства для громадян становлять від 17 до 25,5 тисяч гривень. На добровільну сплату надається 15 днів, а потім дані передаються до виконавчої служби, яка може заблокувати банківські рахунки для стягнення боргу.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, як отримати відстрочку, якщо було порушено правила військового обліку: алгоритм дій.
Також наш портал інформував, штрафи отримають і заброньовані працівники, та підприємство: за що покарає ТЦК.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, розмови про перемир'я руйнують мобілізацію: командири скаржаться на розслаблення українців.