Конфлікти між українцями та представниками ТЦК стали звичайним явищем під час війни та загальної мобілізації. Але військовий юрист Роман Лихачов вважає, що є два прості кроки, які допоможуть вирішити проблему.

Перше – встановити камери відеоспостереження в кожному ТЦК і фіксувати всіх, хто заходить і виходить. Наразі цього немає, і людей можуть доставляти до ТЦК без будь-яких записів чи пояснень.

Камери поліції, скріншот: YouTube

Друге – обов'язкові бодікамери для працівників ТЦК. За словами юриста, якщо співробітник не має включеної бодікамери, він не має права взаємодіяти з громадянами. Такий підхід уже довів свою ефективність у поліції.

"Не включена бодікамера – не маєш права спілкуватися з людиною. Все, далі більшість конфліктів відразу ж буде вирішено", – упевнений Лихачов.

Популярні новини зараз

"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів

У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше

З травня тариф на електроенергію може зрости на 64%: пільгові тарифи зникнуть

Новий підхід до оплати рахунків: "Нафтогаз" звернувся до всіх споживачів

Показати ще

Бодікамера, скріншот: YouTube

Він також сказав, що не довіряє офіційним версіям ТЦК щодо резонансних випадків, коли військові нібито випадково збили велосипедиста або були атаковані цивільним із кастетом. На його думку, такі історії виглядають надто неправдоподібними.

Питання в тому, чи влада готова до таких змін, адже прозорість роботи ТЦК – це не тільки спосіб знизити рівень конфліктів, а й спосіб відновити довіру суспільства до процесу мобілізації.

Нагадаємо, "Вони сидять у тилу": кого пропонують мобілізувати в Україні замість зниження призовного віку

Раніше ми писали про те, що змінити штраф від ТЦК допоможе "Укрпошта": які дані враховують

Крім того, суд дозволив незаконну мобілізацію в Україні: жодного звільнення, навіть якщо було порушено права