1 квітня (14 квітня за старим стилем) церква вшановує пам'ять преподобної Марії Єгипетської — вона є християнською святою, яка вважається покровителькою жінок, що каються.
Вона також відома, як Марія Пусті щи. Марія народилася Єгипті у середині 5 століття. У віці 12 років вона залишила батьків і пішла до Олександрії, де стала блудницею.
Якось вона спробувала увійти до храму Гробу Господнього разом із групою паломників, але якась сила утримувала її і не впускала всередину. Тоді Марія усвідомила своє падіння і почала молитися перед іконою Богородиці, що була у притворі храму. Після цього вона вільно увійшла до храму. Невдовзі після цього Марія прийняла причастя і оселилася в пустелі, де прожила 47 років у самоті, пості та покаяних молитвах.
Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК
Важливе попередження: водіям змінили правила зупинки на блокпостах
Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів
Повістку не отримають: список відстрочок від мобілізації розширено, перевіряйте "Резерв+"
До Марії Єгипетської в народі було прийнято звертатися за захистом від пристріту і поганого слова. Також вважалося, що жінці чи дівчині в цьому міг посприяти такий прийом: треба було, погладив себе рукою по задню, потім потерти тією самою рукою по обличчю.
Порожні щі на Марію згадували невипадково. До квітня у селян закінчувався запас капусти, тому про густі ща, в яких "ложка стоїть", доводилося тільки мріяти. Не дарма говорили: "Захотів ти у квітні кислих щей!". Настав час варити квітневі щі - порожні, рідкі, що служили приводом для жартів: "Щи - хоч онучі полощі" . У такий суп через відсутність капусти зазвичай клали кропиву і щавель, які саме починали зеленіти.
Марії Єгипетської моляться у рятування людини від поганих пристрастей і згубних звичок: наркоманія, пияцтво та ін. Моляться з покаянням у скоєнні абортів.
Жінки моляться преподобній Марії Єгипетській про вибір правильного шляху в житті, про дарування скромності, цнотливості, християнської мудрості.
Марія Єгипетська допомагає отримати справжнє прощення. Для цього перед іконою цієї святої читають спеціальну молитву, попередньо поставивши свічку. Просити у неї варто сил на те, щоб зробити все можливе зменшення наслідків свого вчинку. Варто зазначити, що тільки почавши справді робити щось для скривджених вами людей, можна отримати сприяння цій святій у здобутті прощення.
За народним повір'ям у Мар'їн день потрібно вимити вхідні двері та повісити на них підковку – ріжками догори, вірять, що так будинок буде захищений від зла та нечисті.
Що не можна робити 1 квітня
Серед заборон, що сьогодні не можна робити - сваритися, поганословити, пліткувати, заздрити, ображатися і ображати будь-кого, відмовляти у допомозі та милостині.
Також у день пам'яті святий забороняється їсти. Триває Великий піст.
Народні прикмети забороняють сьогодні вбивати павуків біля вхідних дверей, а хліб краще ламати, а не різати.
Нагадаємо про Великий піст-2025: коли починається і як правильно провести ці дні перед Великоднем.
Раніше ми повідомляли про сильний захист для кожного: молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою "Збавителька від бід".