Після смерті близької людини ми довгий час приходимо до тями і можемо не згадати нюанс про те, що на прийняття спадщини нам дається лише 6 місяців.

Однак, є нюанс, завдяки якому все майно померлого перейде до його родичів автоматично. Про це розповідає адвокат Марія Левченко.

Юрист та питання спадщини. Фото: Youtube

Фахівець пояснює, що прописка громадянина впливає на спадкування у тому випадку, якщо він пропустив відведений законом термін його ухвалення.

"Сама реєстрація, або як у народі говорять прописка, впливає виключно у тому випадку, якщо ви пропустили 6 місяців з дати смерті спадкодавця і не встигли подати заяву вчасно", - розповідає юрист.

Популярні новини зараз

У ТЦК ходитимете, як на роботу: контроль над чоловіками посилять ще більше

Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл"

Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК

Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші

Показати ще

Зокрема, якщо померли батьки, які не встигли за життя укласти заповіт. Якщо їхні діти прописані в їхньому будинку, він переходить у їхню власність автоматично і вони не втратять його, якщо протягом 6 місяців не звернуться до нотаріуса для прийняття спадщини.

Спадщина. Фото Pexels

Якщо рідні прописані окремо від померлого, то треба поспішити вкластися у цей термін, адже відновити терміни для спадщини можна лише через суд, що несе за собою додаткові фінансові витрати.

Юрист нагадала, що під час війни спадщину можна оформити як у державного, так і приватного нотаріуса за місцем відкриття спадщини.

Нагадаємо, що гаманці українців "розриває" інфляція: якісь продукти вже на вагу золота.

Раніше ми повідомляли, що комунальна рулетка: борги українців можуть подвоїтися.