За порушення правил військового обліку військовозобов'язаний громадянин може бути оголошений у розшук. Як проводиться процедура зняття з розшуку і чи можна це зробити дистанційно.
Процедура скасування розшуку порушника військового обліку та мобілізаційного законодавства починається з призначення штрафу. Для цього у територіальному центрі комплектування мають ухвалити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.
За словами фахівців, винести таку постанову ТЦК може лише за особистої присутності та участі військовозобов'язаного.
Отже, знятись з розшуку ТЦК у дистанційному режимі без адміністративної відповідальності неможливо. Військовозобов'язаний, який не з'явиться до територіального центру комплектування, так і перебуватиме у списках на розшук.
Військкомати втрачають контроль: як уникнути мобілізації без участі ТЦК
Повістку не отримають: список відстрочок від мобілізації розширено, перевіряйте "Резерв+"
Пенсіонерам виплатять майже 900 гривень надбавки
Українцям виплатять до 20 000 гривень за новою програмою підтримки: хто отримає гроші
Якщо військовозобов'язаний перебуває в розшуку, то при зустрічі з представниками ТЦК і поліції його можуть затримати та доставити до територіального центру комплектування. Як правило, таких громадян одразу направляють на ВЛК та у разі придатності до служби, відправляють до навчального центру.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, примусова мобілізація їх не торкнеться: хто має право обирати – служити чи ні.
Також наш портал інформував, штраф за неявку до ТЦК та відмову від ВЛК можна скасувати: українцям сказали, як не платити гроші.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, рівносильно повістці? Як покарають за неявку до ТЦК, якщо викликали телефоном.