Офіційно в Україні мобілізації підлягають чоловіки віком від 25 до 60 років. Проте серед громадян зростає занепокоєння через випадки, коли навіть після досягнення цього віку чоловікам вручають повістки. Чи законно це та як діяти в такій ситуації, розповідає адвокат.
Згідно із Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу», після 60 років чоловік автоматично перестає бути військовозобов’язаним. Це означає, що мобілізація його не стосується.
Але є нюанси:
- Якщо повістка прийшла до 60 років. Якщо чоловіка мобілізували у 59 років, він може залишатися в армії й після досягнення граничного віку.
- Вищий офіцерський склад. Генерали та полковники можуть служити до 65 років.
- Добровільна служба. Досвідчені військові можуть за власним бажанням продовжити службу ще на 5 років.
Передбачення, від якого холоне кров: "Китайський Нострадамус" розповів, що станеться у 2025 році
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Гороскоп на тиждень 7-13 липня для всіх знаків Зодика: недобиті колишні Овнів, момент істини Стрільців та удар для Раків
Комуналка стане безкоштовною: кому з українців спишуть усі нарахування за послуги ЖКГ
Щоб офіційно припинити військовий обов’язок, необхідно звернутися до ТЦК, надати паспорт, військово-обліковий документ і написати заяву. Лише після цього чоловік гарантовано не отримуватиме повісток.
Що робити, якщо повістку таки вручили? Юристи радять не ігнорувати її. Слід з’явитися до ТЦК та посилатися на статтю 26 Закону «Про військовий обов’язок», яка передбачає звільнення від служби після 60 років. У разі неправомірних дій можна подати рапорт на звільнення.
Раніше ми розповідали, що почнеться вже у вересні: студентів чекає обов’язкова військова підготовка
Також, жінки соромлять ухилянтів: йдуть до ТЦК міняти чоловіків