В Україні можуть різко підвищити тарифи на тепло, що стане наслідком ухвалення нового законопроєкту №6013. Якщо депутати підтримають цю ініціативу, вартість опалення зросте щонайменше у 2,5 рази, заявив експерт Олег Попенко.
Законопроєкт передбачає акціонування комунальних підприємств із подальшою приватизацією. Це означає, що теплоенергетика більше не фінансуватиметься державою, а стане повністю ринковою галуззю. Влада давно прагне позбутися тягаря дотацій комунальних підприємств, адже їхній борговий тягар лише зростає.
Однак передача управління у приватні руки означає, що тарифи більше не стримуватимуть штучно. Приватні власники працюватимуть за законами ринку, і питання соціальної відповідальності для них буде другорядним.
Сьогодні газ для теплокомуненерго продається за пільговою ціною — 7500 грн за тисячу кубометрів. Однак після приватизації підприємства купуватимуть його за ринковими тарифами, які наразі коливаються від 16 000 до 20 000 грн. А за кілька років вони можуть зрости ще більше.
Весна миру: коли стихнуть сирени і припиняться вибухи, астрологиня назвала дату завершення війни
Зволікати не можна: чоловікам дали 10 днів, щоб не перетворитись на ухилянтів
Практично друга пенсія: літні українці отримають значну надбавку
НБУ готує нові правила використання готівки: що зміниться в гаманцях українців
Якщо зараз середня платіжка за опалення складає 2000 грн на місяць, то після запровадження нових правил ця сума може зрости до 5000 грн.
На думку експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, після ухвалення закону про приватизацію теплокомуненерго тарифи стануть непідйомними для більшості громадян.
"Ця приватизація — це шлях до значних витрат для людей. Платіжки за комунальні послуги можуть стати настільки високими, що їх можна порівняти з продажем нирки для їх оплати", — зауважив Попенко.
Тож, якщо законопроєкт ухвалять, українцям доведеться готуватися до серйозного фінансового навантаження в найближчі роки.
Нагадаємо, 8 грн за куб здаватимуться казкою: коли почнуть збільшувати тарифи на газ
Раніше ми розповідали, що платіжки за тепло та гарячу воду перерахують: хто віддасть більше грошей
Також, влітку газ може підскочити одразу на декілька гривень: скільки платитимемо