З 1 квітня 2025 року в Україні очікується підвищення мінімальної заробітної плати. Це лише перший етап запланованого збільшення, адже в липні та жовтні мінімалку піднімуть ще двічі. На перший погляд, це гарна новина для працівників, адже їхній дохід зросте. Проте експерти застерігають: за підвищенням зарплат можуть прийти нові проблеми.
Згідно із законопроєктом, який наразі розглядається у Верховній Раді, мінімальна зарплата з 1 квітня зросте до 9100 грн, з 1 липня – до 10 100 грн, а з 1 жовтня – до 11 184 грн. Відповідно збільшиться і погодинна ставка – з 55 грн у квітні до 68 грн у жовтні.
Але фахівці наголошують, що підвищення зарплат означає і збільшення податкового навантаження на бізнес. Роботодавці будуть змушені сплачувати більше податків і зборів, що може призвести до скорочення персоналу або переведення працівників у тінь. Особливо це стосується малого бізнесу, який і так ледь виживає у нинішніх економічних умовах.
Ще одна проблема – це бюджетний сектор. Державним установам доведеться шукати додаткові кошти, щоб виплатити зарплати за новими стандартами. А це означає, що можливі затримки виплат, особливо в регіонах, де бюджети не такі наповнені.
Перерахунок пенсій з 1 квітня: українцям підказали, яким категоріям не варто чекати на "бонуси"
Примусова мобілізація їх не торкнеться: хто має право обирати – служити чи ні
Рада дала зелене світло на примусове вилучення земель та будинків у громадян
Гороскоп на п’ятницю, 28 березня: на кого чекають фінансові втрати і емоційні зриви
Крім того, підвищення мінімалки неминуче призведе до зростання цін. Підприємці змушені будуть компенсувати додаткові витрати, підвищуючи вартість товарів та послуг. Тож українці можуть зіткнутися з ситуацією, коли підвищення зарплат просто "з’їсть" інфляція.
Нагадаємо, пенсія під питанням: кому потрібно терміново звернутися до ПФУ, щоб не залишитись без виплат
Раніше ми розповідали, що менше 8 тисяч не заплатять: кому з пенсіонерів у квітні 2025 року пощастить
Також, індексація пенсій у 2025 році: кому підвищать виплати всього на 100 гривень та чому