Деякі українці можуть отримати несподівано великі платіжки за гарячу воду та опалення. З чим це може бути пов'язано, пояснили фахівці "Київтеплоенерго".
Сума у рахунках за надані послуги може зрости, зокрема, якщо лічильник своєчасно не пройде перевірку. У такому разі лічильник знімається з абонентського обліку, а нарахування провадяться на підставі даних будинкового лічильника.
"Різниця між його загальними показаннями та сумою квартирних лічильників розподіляється між квартирами без повірених приладів відповідно до площі. Розмір нарахувань обмежується максимальною часткою", - йдеться у повідомленні.
Відповідно, розмір платіжки на тепло та гарячу воду може значно перевищувати рівень реального споживання. Провести перерахунок споживачеві зможуть лише після перевірки лічильника та передачі підтверджуючих документів до центру обслуговування клієнтів.
Чоловіків 45+ – у штурмовики: адвокат пояснив важливе правило мобілізації в Україні
Лічені дні, щоб "врятувати" виплати: що треба терміново зробити пенсіонерам
Мобілізація працівників ТЦК: хто тепер виловлюватиме ухилянтів
За переказ у 100 гривень – штраф у 34 тисячі: за грошима українців ретельно стежитимуть
Перерахувати платіжку у бік збільшення можуть, якщо споживач не передає показники лічильника. Якщо систематично ігнорувати процедуру, може накопичитися пристойна заборгованість, оскільки без актуальної інформації постачальник нараховує плату "по середньому".
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, українцям підставили тарифну "підніжку": платіжки подорожчали майже на 20%.
Також наш портал інформував комуналка зі знижкою: в Україні розширили перелік осіб, які мають право на пільги.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, хто з українців може не платити за комунальні послуги: адвокати дали роз'яснення.