Якщо військовозобов'язаний має право на відстрочку, це не дає 100% гарантії, що його не мобілізують. Це стосується тих випадків, коли людина не має на руках належним чином оформлених документів. Про це заявила адвокатка Дар'я Тарасенко в ефірі "Українського радіо".
Військовозобов'язаний, який має право на відстрочку від мобілізації, повинен насамперед подбати про належне оформлення всіх необхідних довідок та документів.
Дар'я Тарасенко попереджає, що якщо до ТЦК потрапляє людина із законним правом на відстрочку, то її можуть мобілізувати, якщо вона не має належним чином оформленої відстрочки. Такі дії ТЦК будуть розцінюватися як цілком законні та оскаржувати їх буде непросто.
"Я регулярно консультую людей, які кажуть "у мене є право на відстрочку", причому її можна було оформити, але вони вважали, що зроблять це тоді, коли щось станеться. І от людину вже забрали в ТЦК, вона каже, що у неї є право на відстрочку, але з юридичної точки зору, немає документів — немає права на відстрочку. Тому ТЦК та СП може мобілізувати", - заявила адвокатка.
"Телефонні повістки" військовозобов'язаним: як реагувати на усний виклик до ТЦК
Ваша пенсія може бути значно вищою: як змусити ПФУ доплачувати 1300 грн щомісяця
Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями
Водіїв попередили про важливий документ: не подбаєте – готуйте валізу грошей
Правозахисниця зазначила, що право на відстрочку має лише військовозобов'язаний громадянин. Якщо людину мобілізували, вона стає військовослужбовцем і втрачає можливість отримати відстрочку.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, ухилянтам "закрутять гайки": що буде з тими, хто проігнорував кілька повісток поспіль.
Також наш портал інформував, мобілізація з порушеннями: що робити, якщо незаконно забирають до армії.
Крім того, ми писали, мобілізували, а служити ніде: військкомати змушують "мандрувати" країною.