За три роки війни енергосистема України зазнала масштабних втрат. росіяни окупували Запорізьку АЕС, знищили Каховську та Дніпровську ГЕС, Трипільську й Зміївську ТЕС.

Сукупні збитки енергосектору перевищили 56 млрд доларів, а для його відновлення потрібно щонайменше 50,5 млрд, пише Київська школа економіки (KSE).

Російські обстріли вивели з ладу всі нафтопереробні заводи та серйозно пошкодили інфраструктуру для зберігання пального. Значні руйнування зазнали магістральні лінії електропередач і теплоелектростанції. У результаті Україна втратила 10 ГВт генерації, що призвело до дефіциту електроенергії.

Тарифи на електроенергію / фото: Pixabay

Через постійні атаки відновлювати великі енергетичні об’єкти стає дедалі складніше. Фахівці пропонують змінити стратегію – замість відбудови зруйнованих станцій робити ставку на децентралізовану енергетику, локальні генерації та "донорські" об’єкти. Наприклад, Курахівську ТЕС довелося розібрати на запчастини для ремонту інших електростанцій.

Популярні новини зараз

Заброньованим почнуть розсилати повістки: хто втратить захист від мобілізації за лічені дні - перелік

Податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки

Пенсіонерів обкладуть податками: у кого держава забиратиме частину виплат

Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями

Показати ще

Електростанція / фото: Pixabay

Попри втрати масових блекаутів взимку 2025 року вдалося уникнути. Це стало можливим завдяки роботі енергетиків та зниженню споживання в промисловості. Але дефіцит електроенергії залишається, тому українців чекають чергові підвищення тарифів.

Раніше ми повідомляли, українці платитимуть за світло менше: що у 2025 році змінили для споживачів?

Знову сидітимемо в темряві? У Раді відповіли, як зміняться платіжки за світло вже навесні - більш детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, радіти чи плакати: якою буде доля тарифу на світло після опалювального сезону?