Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що згідно з чинним законодавством, переважній більшості українських пенсіонерів індексацію виплат щороку проводять у березні.
Втім, у квітні проводиться "друга індексація" - перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які станом на 1 березня відпрацювали два роки або відпрацювали менше двох років, але після призначення пенсії або її попереднього перерахунку вже минуло 24 місяці.
Про це нагадали фахівці із прес-служби Мінсоцполітики.
Зазвичай як березневий, так і квітневий перерахунки здійснюються автоматично і звертатися до Пенсійного фонду не потрібно. Втім, є одне "але".
Гороскоп на неділю, 23 лютого: гарний час подумати про майбутнє, але уникнути імпульсивних покупок
На оплату комуналки чи купівлю продуктів: українцям виплатять майже 11 000 гривень
Більше, ніж прогнозувалося: на скільки проіндексують пенсії українців з 1 березня
На вулиці $500, а після "учєбки" - 7000: у Раді назвали розцінки на відкуп від мобілізації
Так, за словами незалежного консультанта з пенсійних питань Сергія Коробкіна, заява про перерахунок пенсії має право написати працюючий пенсіонер, у якого, наприклад, два роки стажу накопичаться пізніше за 1 березня.
Наприклад, якщо пенсіонер вийшов на пенсію у травні 2023 року і продовжив працювати, то йому слід звернутися до ПФУ у травні, бо на 1 березня він ще не матиме 24 місяців стажу, необхідних для перерахунку виплат.
Слід знати, що перерахунок пенсіонерам, які працюють, хоч і проводять у квітні, проте гроші надійдуть їм пізніше — у червні, з доплатою за квітень і травень.
Це пов'язано з тим, що відомості за перший квартал про сплату єдиного соціального внеску від підприємств надходять зазвичай у травні (адже термін надання бухгалтерських звітів — до 10 травня).
Нагадаємо, три місяці на подання документів: хто з українців ризикує втратити частину пенсії.
Раніше повідомлялося більше, ніж прогнозувалося: на скільки проіндексують пенсії українців з 1 березня.
Також, на комуналку та купівлю твердого палива: чи може ПФУ призначити одразу дві субсидії.