Після вручення повістки військовозобов'язаний громадянин зобов'язаний прибути до ТЦК у зазначену дату та час. Якщо вимога не буде виконана, то людину можуть оштрафувати та подати у розшук.
Однак у деяких випадках негативних наслідків можна уникнути. Про це розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".
Правозахисник наголосив, що уникнути санкцій не вийде, якщо військовозобов'язаний проігнорував повістку "просто так", тобто без поважних причин.
Якщо ж неявка до ТЦК була пов'язана з поважними обставинами, передбаченими законодавством, то за правильних дій штрафу можна уникнути.
Зв'язок за всі гроші, але бонуси отримають не всі: Vodafone підвищить ціни з 1 березня
Календар магнітних бур у березні: у які дати треба бути дуже обережними
ПФУ встановив вимоги для зарахування пенсій на картки: що треба знати пенсіонерам
З "мінімалки" по 800 грн: в Україні змінили податки, хто має підкоритися новим правилам у 2025 році
Юрій Айвазян нагадав, що серед причин, через які неявку в ТЦК можуть "вибачити", хвороба військовозобов'язаного, смерть близької людини, а також стихійні лиха.
Так, якщо причина неявки є поважною, то військовозобов'язаний повинен у триденний термін, починаючи з дати, зазначеної у порядку денному, проінформувати територіальний центр комплектування про обставини.
Далі громадянин все ж таки буде зобов'язаний прибути до ТЦК у строк, що не перевищує сім календарних днів.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, відстрочка, бронювання та мобілізація 18-річних: про які зміни потрібно знати військовозобов'язаним.
Також наш портал інформував, мільйон гривень, лише бойові посади та виїзд за кордон: нюанси та умови спецконтрактів для молоді.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, хронічні хвороби врятують від мобілізації: оновили перелік діагнозів, з якими не приймуть до армії.