Після вручення повістки військовозобов'язаний громадянин зобов'язаний прибути до ТЦК у зазначену дату та час. Якщо вимога не буде виконана, то людину можуть оштрафувати та подати у розшук.

Однак у деяких випадках негативних наслідків можна уникнути. Про це розповів адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".

Повістка поштою, скріншот: YouTube

Правозахисник наголосив, що уникнути санкцій не вийде, якщо військовозобов'язаний проігнорував повістку "просто так", тобто без поважних причин.

Якщо ж неявка до ТЦК була пов'язана з поважними обставинами, передбаченими законодавством, то за правильних дій штрафу можна уникнути.

Популярні новини зараз

Зв'язок за всі гроші, але бонуси отримають не всі: Vodafone підвищить ціни з 1 березня

Календар магнітних бур у березні: у які дати треба бути дуже обережними

ПФУ встановив вимоги для зарахування пенсій на картки: що треба знати пенсіонерам

З "мінімалки" по 800 грн: в Україні змінили податки, хто має підкоритися новим правилам у 2025 році

Показати ще

Юрій Айвазян нагадав, що серед причин, через які неявку в ТЦК можуть "вибачити", хвороба військовозобов'язаного, смерть близької людини, а також стихійні лиха.

Візит до ТЦК. Фото: скрін youtube

Так, якщо причина неявки є поважною, то військовозобов'язаний повинен у триденний термін, починаючи з дати, зазначеної у порядку денному, проінформувати територіальний центр комплектування про обставини.

Далі громадянин все ж таки буде зобов'язаний прибути до ТЦК у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, відстрочка, бронювання та мобілізація 18-річних: про які зміни потрібно знати військовозобов'язаним.

Також наш портал інформував, мільйон гривень, лише бойові посади та виїзд за кордон: нюанси та умови спецконтрактів для молоді.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, хронічні хвороби врятують від мобілізації: оновили перелік діагнозів, з якими не приймуть до армії.