В Україні планується значна реформа пенсійної системи, яка має поєднати державне і приватне управління пенсійними накопиченнями. Однак, як вказує радник НКЦПФР та Інституту економіки та прогнозування НАНУ Сергій Зубик, недержавні пенсійні фонди (НПФ) наразі не готові до такої відповідальної місії.
За новим законодавством, українці, які будуть учасниками обов’язкової накопичувальної пенсійної системи, зможуть обирати, де зберігати та примножувати свої пенсійні накопичення — чи в державному фонді, чи в приватному. Проте досвід роботи НПФ в рамках добровільних накопичень не надихає на оптимізм.
-
Відсутність фінансової та юридичної відповідальності: Засновники НПФ фактично не несуть відповідальності за свої дії. Це створює серйозні ризики для вкладників, адже немає чітких механізмів контролю за діяльністю фондів.
-
Нечітко визначені обов’язки керівництва: Керівники НПФ не мають зрозуміло прописаних обов'язків щодо захисту інтересів вкладників. Це означає, що потенційні клієнти не можуть бути впевнені в тому, що їхні пенсійні кошти будуть в надійних руках.
Популярні новини заразОформлено відстрочку, але вручили повістку: як уникнути проблем із ТЦК
Тепер потрібно з'явитися у ТЦК: українцям встановили нові правила
Один із головних "пожирачів" електроенергії: як користуватися бойлером, щоб не переплачувати
Доведеться йти до ТЦК: нові правила зв'язали руки українцям
-
Застаріла система управління: Управлінські структури НПФ не відповідають сучасним стандартам корпоративного управління. Це може призвести до неефективного управління активами та додаткових фінансових ризиків для вкладників.
Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Зубик наголошує, що недержавні пенсійні фонди наразі не мають необхідних механізмів для ефективного управління пенсійними накопиченнями та захисту інтересів вкладників.
Враховуючи нинішні проблеми, вкладники, які довіряють свої пенсійні кошти таким фондам, можуть зіштовхнутися з фінансовими ризиками. Зокрема, недосконала система управління може призвести до втрат пенсійних накопичень або їхнього неповного повернення. Зубик вказує на необхідність більш жорсткої регуляції та вдосконалення корпоративних стандартів для НПФ.
Нагадаємо, переселенців можуть залишити без виплат на проживання: кому анулюють допомогу
Раніше ми розповідали, що Україна знову відклала пенсійну реформу і індексація не врятує: "Залишатимуться одними з найбідніших"
Також, українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі