У 2025 році українці можуть вийти на пенсію у віці 60, 63 чи 65 років, залежно від наявності необхідного страхового стажу. Проте, щоб отримати виплати вчасно, потрібно чітко дотримуватися правил оформлення, які встановив Пенсійний фонд України. Будь-яка помилка чи затримка можуть залишити вас без грошей.

Пенсійні виплати призначаються з дня, що настає після досягнення пенсійного віку, повідомляють у ПФУ. Наприклад, якщо вам виповнилося 60 років 10 лютого, то виплати будуть нараховані вже з 11 лютого. Але є одна важлива умова – ви маєте подати заяву на пенсію не раніше, ніж за місяць до досягнення віку, і не пізніше трьох місяців після цього. Якщо пропустите цей термін, гроші почнуть нараховувати лише з моменту звернення.

Оформлення пенсії, фото: Facebook//ПФУ

Особливої уваги вимагають ті, хто проживає на територіях, де ведуться бойові дії або які тимчасово окуповані. Для таких осіб виплати будуть призначені з моменту набуття права на пенсію, навіть якщо вони звернуться пізніше – у період воєнного стану або протягом трьох місяців після його скасування.

Пенсійні питання, фото: Facebook/ПФУ

Популярні новини зараз

На межі виживання кожен третій пенсіонер: які результати дала індексація

Податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки

В українців "відіжмуть" землю, а ви і не знатимете – як убезпечити майно

Водіїв попередили про важливий документ: не подбаєте – готуйте валізу грошей

Показати ще

Для тих, хто вирішив відстрочити вихід на пенсію, виплата буде нарахована з дня, коли вони отримають необхідний страховий стаж. Але пам’ятайте: навіть якщо вам бракує кількох днів стажу, гроші можуть бути затримані, що створить додаткові труднощі.

Українцям, які досягли пенсійного віку, потрібно діяти оперативно та ретельно перевіряти всі документи, щоб уникнути затримок у виплатах. Пенсійний фонд вимагає повного пакета документів та чіткого дотримання процедур, адже без цього ви ризикуєте залишитися без грошей у найважливіший момент.

Нагадаємо, пенсії зростуть на 10%, але не для всіх: хто не відчує обіцяної індексації

Раніше ми розповідали про пенсію для українців, у яких менше ніж 15 років стажу: які виплати гарантує держава

Також, дострокова пенсія: хто з українців може йти на заслужений відпочинок раніше за всіх