В Україні передбачено кілька етапів "санкцій" для споживачів, які заборгували за житлово-комунальні послуги. Можлива й втрата майна, зокрема житла. Про це заявив юрист Роман Ухов у коментарі "Суспільному".

Якщо домогосподарство прострочило оплату за комунальні послуги, то на першому етапі може бути застосовано санкцію у вигляді нарахування пені. Розмір пені становить не більше 0,01% від суми боргу кожний день прострочення. Загальний розмір не може перевищувати 100% загальної заборгованості.

Борги за комуналку. Фото: скрін youtube

У разі подальшого ігнорування платіжок комунальні підприємства можуть застосувати другий "важіль впливу" - відключення послуг, за які накопичився борг. Як правило, ця санкція застосовується, якщо домогосподарство нагромадило значні борги, але кожне підприємство індивідуально визначає "критичну" суму.

На кінцевому етапі, якщо споживач не виявляє інтересу до погашення заборгованості, постачальник послуг може звернутися до суду для стягнення грошей. У разі позитивного рішення або видачі судового наказу боржник зобов'язаний сплатити заборгованість.

Популярні новини зараз

Гороскоп на 20 лютого: астрологічні лайфхаки на четвер для всіх знаків

Більше жодної "Укрпошти": пенсіонерам дозволили перевести виплати

Оформлено відстрочку, але вручили повістку: як уникнути проблем із ТЦК

Українців надурили на мільйони: чому тарифи на воду вийшли по завищеним цінам

Показати ще

Рахунки за комуналку. Фото: скрін youtube

Якщо споживач не сплачує суму добровільно, то застосовується арешт та примусова реалізація майна. Судовий виконавець може заарештувати банківський рахунок, а також інше майно, зокрема, нерухомість.

Вилучити єдине житло боржника можуть лише у тому випадку, якщо сума заборгованості перевищує 20 мінімальних зарплат. Станом на лютий 2025 року це 160 тисяч гривень.

Раніше портал Знай повідомляв, комунальники можуть ігнорувати показники та завищувати платіжки: у яких випадках це законно.

Також наш портал інформував, 50% квитанцій покриває держава? Яку саме субсидію отримає родина, якщо дохід лише 10 тис грн.

Крім того, ми писали, тарифні махінації: комунальники навмисно завищують платіжки – як з цим боротися.