Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які уважно стежать за своїми квитанціями з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що у 2025 році українцям автоматично перепризначатимуть пільги на оплату комунальних послуг, тож більшості звертатися до Пенсійного фонду (ПФУ) не потрібно.

Однак тим, у кого змінився склад сім'ї, місце проживання або перелік послуг, слід подати заяву, щоб не втратити допомогу.

Про це повідомили у Пенсійному фонді України.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Це означає, що більшості пільговиків не потрібно додатково звертатися до органів Фонду – всі розрахунки будуть проводитись на основі офіційних даних.

Популярні новини зараз

На вулиці $500, а після "учєбки" - 7000: у Раді назвали розцінки на відкуп від мобілізації

Українці отримають бонус до пенсії – понад 2 тисячі: про які категорії подбали

Більше жодної "Укрпошти": пенсіонерам дозволили перевести виплати

Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла

Показати ще

Ключовий критерій – рівень доходу сім'ї пільговика. Якщо середньомісячний сукупний дохід на одну особу за останні шість місяців не перевищує 4240 грн, то пільга зберігається автоматично.

Для визначення цього показника ПФУ використовує інформацію Державної податкової служби (ДПС) про доходи пільговика та членів його сім'ї за ІІІ та ІV квартали 2024 року. Податкові звіти за IV квартал подано до 10 лютого 2025 року, а після обробки цих даних Пенсійний фонд ухвалює рішення про продовження пільг.

Оформлення субсидії, скріншот: YouTube

Кому потрібно подати заяву

Хоча більшість пільговиків отримають підтвердження автоматично, є винятки, коли потрібно подати заяву та повідомити Пенсійний фонд. Заява потрібна, якщо у пільговика відбулися зміни до:

- Склад сім'ї (наприклад, народження або втрата члена сім'ї);

- місце проживання (переїзд в інший регіон або зміна адреси реєстрації);

- переліку послуг, на які призначено пільги (наприклад, якщо додалася нова послуга або припинилася дія будь-якої з наданих раніше пільг).

Щоб подати заяву, потрібно звернутися до найближчого відділення ПФУ або через електронний кабінет на офіційному сайті. Виплата пільг, призначених із січня, відбудеться у березні. Це пов'язано з тим, що Пенсійний фонд спочатку аналізує податкові дані та визначає право на допомогу, а потім починає перерахування коштів.

Оплата комуналки. Фото: скрін youtube

Що робити, якщо прибутки перевищують 4240 грн

Якщо сукупний дохід сім'ї на одну особу перевищує 4 240 грн., то пільговик втрачає право на пільги, але може скористатися альтернативною державною підтримкою. У такому разі можна подати заявку на житлову субсидію.

Як оформити субсидію:

- подати заяву та декларацію про доходи до відділення Пенсійного фонду або через Дію;

- чекати на рішення про призначення допомоги.

Нагадаємо, українцям відмовляють у субсидіях: хто і чому може залишитися без допомоги.

Раніше повідомлялося, дострокова пенсія: хто з українців може йти на заслужений відпочинок раніше за всіх.

Також, українці обурені графіком руху громадським транспортом: безкоштовна – але в один бік.