Незважаючи на відносно теплу зиму, існують побоювання щодо можливості України пройти опалювальний сезон без додаткових поставок газу. Ще б пак, за стандартами роботи минулих років сховища вже майже порожні.

Так, Ігор Маскалевич у статті "Чи вистачить Україні газу до кінця зими? Прогнози та рішення", написав, що навіть якщо зима залишиться теплою, як зараз, Україна цього року пройде опалювальний сезон по самому краю через те, що в сховищах залишилося не так багато газу. При чому реалізувати хороше закінчення сезону, за словами експерта, за допомогою виключно своїх ресурсів Україна не зможе.

"Сезон, навіть у найкращому сценарії, тобто при як і раніше теплій зимі, ми проходимо по краєчку запасів. Вже є можливість, що до кінця сезону почнемо відбирати з ПСГ так званий буферний газ. Його в теорії краще б не чіпати взагалі, та й на практиці це непросто: що менше газу в ПСГ, то нижчий темп його відбору (див. табл.)", – пише автор.

За словами Маскалевича, станом на 4 лютого в українських підземних сховищах (ПСГ) було 7,9 млрд кубів. При цьому з початку листопада звідти вже обрали понад 5,1 млрд кубометрів «блакитного палива».

Популярні новини зараз

Гороскоп на 13 лютого: Близнюки зіткнуться з несподіванками, а Левам краще берегти гаманець

Не пенсія, а подачка: на які виплати чекати українцям з 40-річним стажем

Фінансова допомога для пенсіонерів: хто може отримати більше 3 тис. гривень

ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати

Показати ще

Автор зазначив, що загалом відбір не такий і великий, у середньому 50–60 млн кубометрів на добу. Раніше цей показник був і вищим. Проте, наголошує Маскалевич, за стандартами роботи минулих років сховища вже майже порожні.

"Нафтогаз". Фото: скрін youtube

Наприклад, минулого року, який виявився напруженим за газовим балансом, на початок квітня Україна мала у ПСГ 8,1 млрд кубів, тобто більше, ніж сьогодні. І тоді вже треба було закачувати газ у сховища. Тепер, пише автор, потрібно пройти ще два місяці відбору.

«Цього року сезон закінчимо добре, якщо з 5–5,5 млрд кубів газу, тобто закачати потрібно буде близько восьми. Реалізувати це своїми ресурсами нереально — потрібен імпорт тих мінімум 2,5–3 млрд кубометрів», – зазначив Маскалевич.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, вечеря при свічках стане повсякденністю: за якої заборгованості можна залишитися без світла.

Також наш портал інформував, українцям змінили оплату пільгового тарифу на електрику: кому доведеться віддавати 2,64 грн за 1 кВт.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, платіжки залишать без грошей на хліб: послуги водоканалів можуть подорожчати в 4 рази.