Законодавством встановлено, що певні категорії військовозобов'язаних громадян мають право на відстрочку від мобілізації. Про нюанси процедури у 2025 році, йдеться у матеріалі "24 Каналу".

Право на відстрочку надається за певними умовами. Наприклад, якщо військовозобов'язаний доглядає рідну з інвалідністю, має трьох і більше дітей або тимчасово не може проходити військову службу через проблеми зі здоров'ям.

ТЦК. Фото: скрін youtube

Для отримання відстрочки особа повинна звернутися до ТЦК, пред'явивши паспорт, військовий квиток та документи, що підтверджують його право на відстрочку. Комісія розглядає заяву, після чого приймається рішення про надання відстрочки чи відмову.

При цьому деякі категорії українців можуть не йти до ТЦК, щоб оформити відстрочку. Для цього достатньо авторизуватись у додатку "Резерв+" та подати електронну заявку, вибравши відповідний пункт меню. Така можливість поки що надається лише студентам, багатодітним батькам та особам з інвалідністю.

Популярні новини зараз

Гороскоп на тиждень 10-16 лютого для всіх знаків Зодіаку: поїздка Овнів, думки Близнюків та фінанси Козерогів

Чек із банкомату – не просто папірець: чому не варто натискати цю кнопку

Пенсіонерам додадуть 3250 гривень: хто отримає надбавку

З 1 березня без державних виплат: кому та яку допомогу можуть скасувати

Показати ще

Резерв+. Фото: скрін youtube

Ще один важливий нюанс – відстрочка має обмежений термін дії. Якщо деяким категоріям військовозобов'язаних її можуть продовжувати автоматично, іншим може знадобитися з'явитися до ТЦК з відповідними документами. Перевірити статус відстрочки громадяни можуть у додатку "Резерв+".

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, примусова мобілізація жінок: у Верховній Раді зробили заяву.

Також наш портал інформував, мобілізація молоді стає реальністю? Депутати "вирішують", чи відправлятимуть на фронт 18-річних українців.

Крім того, ми писали, автомат видадуть разом із заліковкою: які навички набуде молодь після військової підготовки.