Європейський Союз розглядає можливість перегляду Конвенції про статус біженців 1951 року, яка забороняє депортацію людей у небезпечні країни.
Чиновники ЄС вважають цей документ застарілим і хочуть оновити міграційну політику через значне зростання кількості клопотань про притулок – у 2024 році їх було понад мільйон.
Основна пропозиція – створення центрів для мігрантів за межами ЄС. Цю ідею вже підтримала Єврокомісія, а Італія почала реалізовувати її разом з Албанією. Також пропонується новий законопроєкт, який спростить та прискорить депортацію мігрантів до країн їхнього походження.
Вимагайте перерви: при якій температурі заборонено працювати в Україні
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Повістку більше не принесуть: у липні звільнять від мобілізації ще три категорії чоловіків
Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати
Кілька держав уже змінюють власні підходи до міграції. Наприклад, Німеччина планує скоротити соціальні виплати для працездатних біженців, які не хочуть працювати, а Чехія запроваджує новий тип дозволу на перебування.
Ці зміни можуть полегшити навантаження на країни, які приймають найбільше біженців. Водночас є ризик порушення прав людини та посилення антиімігрантських настроїв у Європі.
Раніше ми повідомляли, штраф або депортація - іншого не запропонують: за що українці можуть серйозно "влипнути" в одній з країн ЄС?
Високі зарплати, житло та робочі місця: експерт назвав вимоги для повернення українських біженців - більш детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, у ЄС можуть розпочати полювання на українців: кого чекає депортація?