На українському ринку зростає кількість фальшивих грошей в іноземній валюті. За результатом першого півріччя таких купюр побільшало на 62% проти показника попереднього року.

Про це повідомили в Національному банку України (НБУ), пише видання Minfin.

За даними Національного банку, протягом першого півріччя 2024 року було виявлено приблизно 3,4 підроблені банкноти на мільйон справжніх. Саме тому експерти рекомендують звертати особливу увагу на стодоларові купюри, які найчастіше підробляють.

Найчастіше фальшивки з’являються в обмінниках, на чорному ринку та під час операцій з рук.

Обмінник. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз

ПриватБанк виплатить клієнтам по 2500 грн: хто може отримати

Гороскоп на тиждень 10-16 лютого для всіх знаків Зодіаку: поїздка Овнів, думки Близнюків та фінанси Козерогів

Чек із банкомату – не просто папірець: чому не варто натискати цю кнопку

Проблеми з доларами: в НБУ попередили банки та українців, будьте уважні під час обміну валют

Показати ще

При цьому в НБУ зазначають, що шахраї стають дедалі винахідливішими, використовуючи якісніші технології підробки, тому українцям радять обмінювати валюту через офіційні банківські установи, де проводиться комплексна перевірка справжності.

Наразі в обігу наявні стодоларові банкноти двох типів: видані до 2013 року та після нього. Ознаки справжності включають водяний знак, вбудований у папір, та захисну голограмну стрічку на нових банкнотах. На купюрах після 2013 року є елемент "дзвіночок у чорнильниці", який змінює колір при нахилі.

Справжні банкноти мають якісний щільний папір з рельєфом та мікродруку по всій поверхні. Ці ознаки можна перевірити без спеціального обладнання, просто уважно оглядаючи їх.

Долари. Фото: скриншот YouTube

Варто зазначити, що банки можуть відмовити в обміні доларів, якщо виявлено фальшиві банкноти або сильно пошкоджені купюри.

Всі банкноти доларів США, видані Федеральною резервною системою з 1914 року, є законним платіжним засобом в Україні, незалежно від року випуску.

Нагадаємо, ПриватБанк запускає унікальну послугу: тепер у кожному банкоматі

Також наш портал інформував, як не втратити банківську карту через телефон: що треба знати

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що ПриватБанк тихцем почав дерти з військових в рази більше: тепер вже 5% замість обіцяних 1,5%