Ціни на деякі продукти стабілізувалися, а передумов для подальшого подорожчання поки що немає. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький на брифінгу у Медіацентрі Україна.
У попередні два місяці відбулася стабілізація цін на продукти, що різко подорожчали восени. Наприклад, подешевшали яйця. Також уповільнилось подорожчання овочів для борщового набору.
Осіннє подорожчання насамперед було пов'язане зі зменшенням урожаю за багатьма позиціями через посушливу погоду. Крім того, спостерігалися певні міжнародні зростання цін на молочку, але зараз такої тенденції немає і споживачі поступово це відчують.
"На сьогодні, з точки зору аналізу поточних ситуацій, якихось передумов, які б суттєво впливали на ціни до збору нового врожаю, не бачимо", - заявив Тарас Висоцький.
Перерахунок пенсій з 1 березня: хто отримуватиме на 1000 грн більше
Обіцяну індексацію пенсій майже не відчуєте: підвищення вистачить хіба що на хліб і пачку крупи
Ощадбанк стягує борг за старі картки: термін вийшов, але платіть відсотки
Жодної субсидії без довідки від "Нафтогазу": за чим українцям треба бігти якнайшвидше
Заступник міністра зазначив, що не виключається можливість зниження цін на деякі товари, якщо новий урожай буде більшим.
"З точки зору перспектив у ці наступні 4-5 місяців, можна дивитись з оптимізмом, з певною ймовірністю коригування в бік зниження цін і збільшення доступності деяких продуктів для споживачів", - наголосив чиновник.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, сума в чеку не порадує: супермаркети перерахували ціни на рис, сосиски та макарони.
Також наш портал інформував, риба – новий делікатес: як змінилися ціни на оселедець, скумбрію, сардини та шпроти.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, тотальне подорожчання продуктів: українці залишаться без копійки у гаманці.