Законодавством встановлено, що військовозобов'язані жінки можуть приєднатися до війська за власним бажанням та згодою.
Чи можлива примусова мобілізація українок, розповів член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу.
У законі передбачено, що жінки стають на військовий облік, проходять базову військову підготовку та мобілізуються виключно за власним бажанням.
Питання примусової мобілізації жінок не стоїть і відповідно вносити будь-які зміни до законодавства не планують.
ПриватБанк урізає ліміти на картках під нуль: що говорять у фінустанові
"Обіймаю вас, мої нікчемні...": Оля Полякова звернулася до українців
За кермо більше не пустять: частині водіїв необхідно терміново оновити документи - кого стосується
Жодної субсидії без довідки від "Нафтогазу": за чим українцям треба бігти якнайшвидше
"Тобто ніякого примусу ні до сьогоднішнього дня, ні після набрання чинності всіма нашими законодавчими ініціативами для жінок не було. Лише їхня добровільна згода", - підкреслив Федір Веніславський.
Член профільного комітету додав, що в секторі безпеки та оборони на сьогоднішній день налічується десятки тисяч жінок, які за власним бажанням підписали контракти і, зокрема, виконують бойові будівлі.
Варто зазначити, що мобілізаційний вік в Україні залишається незмінним – громадян, молодших 25 років, примусово призвати на службу не можуть.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація молоді стає реальністю? Депутати "вирішують", чи відправлятимуть на фронт 18-річних українців.
Також наш портал інформував, чи можна оскаржити штраф, якщо військовозобов'язаний не з'явився до ТЦК на порядку денному: адвокат радить готувати 600 грн.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, "бусифікація" на законних підставах: адвокат назвав 5 причин, з яких ТЦК може примусово мобілізувати.