Це свято називають у народі Вуколом Телятником. Таку дивну назву він отримав від імені єпископа Вукола Смирнського, день пам'яті якого святкують сьогодні за православним календарем.

А також через те, що дуже турбувалися в цей період про корови та телята. Ще часом день називали Жуколами. Так зазвичай називали тих телят, які народилися у лютому.

Свята 19 лютого, фото: Православный календарь

Наші пращури вірили, що Вукол є заступником телят, його просили захистити їх при народженні, дати здоров'я і щоб виросли вони міцними. Головною турботою був саме отел у лютому. Дуже турбувалися, щоб все пройшло добре і не було проблем ні в теляти, ні в бурі, яка є годівницею сім'ї.

Тому є багато різних традицій та заборон у цей день. Не можна давати нікому з дому воду, хліб, сіль чи вогонь, гроші теж не дають, щоб не віддати своє щастя, прибуток та удачу, які подарував сім'ї Господь. Такі правила існували не тільки на час народження теляти, а й під час народження людського дитинчати. А якщо до вас прийшли та попросили щось, скажіть, що зараз просто не час. Ця людина не повинна образитися. Але прямо про те, що відбувається, не говорять, інакше можна наврочити.

Популярні новини зараз

Складати НМТ не дозволять навіть відмінникам: який документ потрібно мати обов'язково

Дві платіжки, два рахунки: як українці неправильно платять "Нафтогазу" та втрачають гроші

Стаж великий, а надбавка - лише 300 грн: пенсіонерам підказали, як розібратися у вікових "бонусах"

Якщо було 4000 грн, то стане 4800: пенсіонерам можуть дати непогану надбавку

Показати ще

Свята 19 лютого, фото: pinterest

Молоко не можна забирати у корови, воно буде придатним для пиття лише через 12 надої після того, як народилося теля. До речі, якщо корова лягла головою на схід, то готель буде вдень, а якщо на захід – уночі. Був ще такий звичай готувати рідку кашу на першому придатному для питися молоці. Потім горщик з нею треба було завернути в сіно і поставити в ємність з вівсом, підняти над собою, сказати "На народження бичка, на народження телички", прибрати пінку і дати теля. Корові дають сіно та овес. А каша дістається наймолодшому у сім'ї. Це дасть сили корові, теляти та дитині.

Є ще одне цікаве повір'я, яке підійде тим, хто не займається коровами і не має до них жодного стосунку. Якщо ви залишилися самотніми, то щоб знайти свою половинку, цього дня вам потрібно просто палко молитися про це.

Молитва, фото: moieptashenia.com

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 6 лютого церква порицає лайку, брехню, лінощі, лихослів'я, плітки, жадібність, заздрість, помсту та розпач. Не можна відмовляти у допомозі, ображати будь-кого, особливо тварин.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: лаятися в домі, давати гроші в борг і речі з дому – кажуть, щастя відвернеться, краще позичити та віддати іншого дня. Не радять також приймати важливі рішення та укладати угоди – можна потрапити до авантюри.

Нагадаємо, що перша допомога при пристріті: як розпізнати та нейтралізувати негативний вплив.

Раніше ми повідомляли про сильний захист для кожного: молитва до Пресвятої Богородиці перед іконою "Збавителька від бід".