Ось уже третій рік всі українці проходять складний етап – розірваність сімей. Хтось був змушений переїхати чи емігрувати, а інша частина суспільства відправила на фронт своїх чоловіків, батьків, братів. Стало відомо, чи можуть одночасно боронити державу від ворога обоє членів подружжя.

Так, дане питання регулюється Законом України "Про військовий обов’язок та військову службу", а там не передбачено обмежень щодо кількості мобілізованих із однієї родини.

Отож, якщо всі члени родини визнані придатними до служби, то мобілізації може підлягати кожен із них, зокрема чоловік, дружина та повнолітні діти.

Мобілізація. Фото: скрін youtube

Разом з тим, існують і винятки. Згідно з пунктом 15 частини 1 статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", не підлягають призову військовозобов'язані чоловіки та жінки, які мають дитину (або кілька дітей) до 18 років та чоловіка (дружину), що проходить військову службу за одним із видів військової служби. Тобто, якщо у родині є неповнолітні діти, то якщо чоловік вже служить, то дружина стати на захист держави не може.

Популярні новини зараз

Як підключитися до Wi-Fi без пароля: три простих способи

Працюй або голодуй: 60-річних українців поставили перед непростим вибором

Пенсіонерам встановлять сміховинні надбавки: вимагають принести документи

"Київстар" шокував пенсіонерів новими тарифами, але дав шанс платити менше: що потрібно зробити

Показати ще

Мобілізація подружжя, фото: youtube

Також мобілізації не підлягають ті, у кого близькі родичі загинули або зникли безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. До таких родичів належать чоловік, дружина, діти, батьки, бабусі, дідусі, а також рідні брати і сестри.

Також не можуть бути мобілізовані:

  • жінки, які перебувають у стані вагітності або у декретній відпустці для догляду за дитиною;
  • подружжя, якщо обидва служать у війську і мають дітей до 18 років;
  • чоловіки, які утримують трьох і більше дітей до 18 років і не мають заборгованості зі сплати аліментів;
  • батьки-одинаки або опікуни дітей до 18 років;
  • ті, хто доглядає за дитиною з інвалідністю чи тяжкими хворобами;
  • особи, які здійснюють постійний догляд за чоловіком, дружиною або родичами з інвалідністю.
Нагадаємо, адвокатка розповіла які штрафи від ТЦК можна не платити.
Також наш портал писав, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №12442, який передбачає кримінальну відповідальність для посадовців територіальних центрів комплектування (ТЦК) та військово-лікарських комісій (ВЛК) за порушення мобілізаційного процесу.
Крім того, Знай.ua повідомляв, що добровольці не зможуть виграти війну: військовий пояснив, чому без мобілізації не обійтися.