В Україні змінили правила бронювання військовозобов’язаних. Відтепер усі медичні працівники державних і комунальних закладів, а також прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) отримують повний захист від мобілізації.
До списку медиків, які не підлягають призову, входять працівники лікарень, центрів громадського здоров’я, судово-медичних експертиз та центрів крові, пише РБК-Україна.
Також зміни торкнулися неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти. Тепер їхнє бронювання визначає Мінрозвитку, а не Мінреінтеграції, і воно не може перевищувати 50% усіх військовозобов'язаних у таких організаціях.
В Україні діє перелік посад, які можуть бути заброньовані. Однак повне бронювання можливе лише для критично важливих сфер, як-от медицина, оборонний сектор, енергетика та ДСНС. Наприклад, 90% особового складу ДСНС вже мають "бронь", а рятувальники, сапери та інші оперативні працівники – на 100%.
Гороскоп на 4 лютого: зірки пропонують оновити звички, що важливо пам'ятати
Працюй або голодуй: 60-річних українців поставили перед непростим вибором
Мобілізація стане зручнішою: ТЦК більше не прив’язуватимуть
Клієнтам буде непереливки: ПриватБанк змінює умови кредитних карток – платити доведеться більше
Держслужбовці категорій "Б" і "В" можуть бути заброньовані не більш ніж на 50% від загальної кількості військовозобов’язаних. Для тих, хто вже мав "бронь", встановлено перехідний період до 28 лютого, щоб оновити її за новими правилами.
Мобілізація є вимушеною необхідністю, оскільки єдиним ворогом України є росія, яка продовжує війну. Якби вона не вторглася в Україну, то мобілізації не було б взагалі.
Українці мають розуміти, що ТЦК виконують свою роботу, бо без поповнення армії країна не зможе вистояти. Історія показує, що якщо ми не будемо боротися зараз, то росіяни зроблять це за нас – лише на своїх умовах. На окупованих територіях вони вже примусово мобілізують українців, а відмова означає смерть.
Тому єдиний спосіб зберегти країну – це донатити, волонтерити, допомагати військовим. Лише разом ми зможемо зупинити ворога та не повторити помилки минулого, коли після розпуску армії Україна втратила незалежність і пережила Голодомор.
Раніше ми повідомляли, добровольці не зможуть виграти війну: військовий пояснив, чому без мобілізації не обійтися.
Боєць "Азову" розкритикував українців за недостатню мобілізацію - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.