Платіжки за централізоване опалення можуть збільшитись більш ніж на 80%, якщо тарифи для населення піднімуть до економічно обґрунтованого рівня.

Про те, скільки населення платить зараз і який тариф має бути насправді, розповів міський голова Олександрії Сергій Кузьменко.

Опалення, скріншот: Youtube

Чиновник зазначив, що зараз тарифи на тепло регулярно коригуються, щоби підприємства могли отримувати компенсацію та функціонувати в умовах "заморожування" ціни для населення.

Побутові споживачі платять по 1700 гривень за Гкал тепла, проте реальна вартість опалення більш ніж на 80% вища – 3119,36 гривні.

Популярні новини зараз

Працюй або голодуй: 60-річних українців поставили перед непростим вибором

Надя Дорофєєва розповіла, як їй подарували "щіточку для чищення дірочки": "Всі знають, що я люблю"

Тариф зросте, а газ буде в дефіциті: експерт попередив про великі проблеми вже у лютому

Пенсії в Україні виростуть з 1 березня: що важливо знати і кого це точно не торкнеться

Показати ще

"Сьогодні жителі сплачують близько 1700 гривень за 1 гігакалорію тепла, тоді як ринкова вартість перевищує 3 000 гривень. Ми затверджуємо економічно обґрунтований тариф, щоб зафіксувати різницю в цінах та спільно з державою й областю знайти кошти для її компенсації", - зазначив Сергій. Кузьменко.

Рахунки за опалення. Фото: скрін youtube

Суми у платіжках можуть збільшитися після скасування мораторію, який зараз утримує тарифи на газ, тепло та гарячу воду. За прогнозами Нацбанку, цього не станеться 2025 року, але з 2026 року тарифи на комуналку можуть почати підвищувати до економічно обґрунтованого рівня.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, водоканали скаржаться на збиткові тарифи: чи виростуть платіжки у 2025 році.

Також наш портал інформував, у кращому разі на 20%, у найгіршому – на 70%: тарифи на комуналку можуть піти на зліт.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, українці можуть втратити контроль над комунальними послугами вдома, у школах та лікарнях: що вирішують нардепи.