Українці мають право на призначення пенсії за віком 60 років за наявності певного страхового стажу.
Але деякі пенсіонери можуть продовжити роботу і з настанням пенсійного віку. Про те, як це вплине на розмір пенсії, розповіли у Пенсійному фонді.
За словами фахівців, пенсіонерам, що працюють, держава дає заохочення для продовження діяльності. Якщо громадянин хоче працювати й надалі, то право на пенсійні виплати у нього залишається. Таким чином, він може збільшити розмір не лише страхового стажу, а й майбутньої пенсії.
При призначенні пенсії за віком із розстрочкою розмір пенсії збільшується на:
Більше жодної "бусифікації": ТЦК та ВЛК каратимуть за порушення
Пенсіонерам з 20-річним стажем доведеться голодувати: ПФУ виплачуватиме копійки
Індивідуальна надбавка для кожного пенсіонера: коли та як зміняться виплати
"Київстар" шокував пенсіонерів новими тарифами, але дав шанс платити менше: що потрібно зробити
- на 0,5% – за кожний повний місяць страхового стажу (починаючи з місяця досягнення пенсійного віку) у разі, коли пенсіонер пропрацював до 60 місяців.
- на 0,75 – за кожний страховий місяць, відпрацьований з досягнення пенсійного віку. Така надбавка можлива, якщо громадянин працював понад 60 місяців.
Приклад розрахунку
Тому, якщо людина відстрочить свій вихід на пенсію на період менше 60 місяців, то за кожен рік такої відстрочки вона отримає надбавку до пенсії у розмірі 6% (0,5 х 12), за два роки пізнішого виходу на пенсію — 12%. (0,5 х 24). А от відстрочка на шість років (це 72 місяці) вже збільшить основний розмір пенсії на 54% (72 х 0,75).
Для збільшення враховуються лише повні місяці роботи: збільшення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не здійснюється.
Про бажання працювати потрібно обов'язково повідомити ПФУ.
Нагадаємо, що пенсія зросте щонайменше на третину: кому з українців встановлять щедру доплату у 2025 році.
Раніше ми повідомляли, що пенсія понад 7 тисяч гривень: як заробити на комфортне життя після 60 років.
Також стало відомо, що працювали все життя, але пенсія під сумнівом: кому можуть відмовити у Пенсійному фонді. Пенсійний вік не змінився, але вимоги зросли.