До 2029 року українські школи зіткнуться з новою реальністю – кількість першокласників скоротиться на 30% у порівнянні з поточним роком. Такі прогнози озвучило Міністерство освіти і науки України.
За словами заступниці міністра освіти Галини Кузьмичової, нинішня демографічна ситуація демонструє стрімке падіння народжуваності. Уже сьогодні кількість першокласників значно менша за учнів сьомих класів, і ця тенденція тільки погіршиться.
"Якщо взяти статистику народжуваності останніх років, то до 2029-го року у перший клас піде ще на 30% менше діток, ніж зараз вчиться у першому класі", – підкреслила Кузьмичова.
Зараз понад половина українських шкіл мають менше ніж 200 учнів. Це ставить під сумнів їхню ефективність і можливість надавати якісну освіту. У громадах, де класи вже сьогодні напівпорожні, виникають питання щодо доцільності утримання шкільних будівель.
Чоловікам пропонують останній шанс: як вирішити проблеми з ТЦК віддалено
Повістки посиплються прямо в SMS: звідки українцям чекати несподіванок окрім ТЦК
Податкова остаточно залізе в гаманці українців: банки почнуть здавати інформацію про рахунки
Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями
МОН закликає місцеві органи влади переглянути освітню інфраструктуру, зосередившись на створенні умов для конкурентоспроможної освіти.
На тлі демографічного спаду ключовим завданням держави є не лише підтримка освітньої системи, а й адаптація до нових викликів. Пріоритетом має стати:
- Оптимізація шкільної мережі;
- Інвестування у якісну освіту;
- Підготовка учнів до нових умов на ринку праці.
"Ми повинні змінювати підхід: фокус має бути на якості, а не на кількості. Це єдиний шлях, щоб зберегти освіту як основний ресурс розвитку країни", – наголошує МОН.
Нагадаємо, бронежилети та гранати замість книг: українських школярів навчатимуть воювати зі шкільної лави
Також, вступна кампанія - 2025: кому не потрібно здавати НМТ, щоб вступити до вишу
Раніше ми розповідали, що Велика Британія впроваджуватиме реформи в українських школах: які нововведення чекають на учнів