Українцям, які заборгували за житлово-комунальні послуги, можуть заблокувати рахунки у банку чи навіть заарештувати майно.
У яких випадках це можливо, розповіла начальниця юридичного відділу "Хмельницькводоканал" Надія Варченко у коментарі для видання Vsim.ua.
Якщо споживач тривалий час ігнорує рахунки за надані послуги, постачальник послуг може подати заяву до суду про примусове стягнення заборгованості.
Гороскоп на тиждень 17 січня-2 лютого для всіх знаків Зодіаку: самотні Риби, повернення Дів та спокій Раків
Тотальне подорожчання продуктів: українці залишаться без копійки у гаманці
Відстрочку автоматично скасують у "Резерв+": кого торкнеться мобілізація і ТЦК
Бронювання тріщить по швах, а ви і не здогадуєтесь: кого з працівників критичних підприємств раптово мобілізують
При цьому сума боргу може бути різною. Є судові накази на стягнення зі споживачів, які не сплатили понад 99 000 гривень, а є й на зовсім скромні суми – від 1500 до 5000 гривень.
Коли суд видає судовий наказ, його рекомендованим листом надсилають боржнику. Споживач отримує його і може самостійно звернутися до підприємства та сплатити заборгованість. Якщо цього не відбувається, то документи повертаються до комунального підприємства, а далі передаються до виконавчої служби.
Вже в цьому випадку виконавча служба перевіряє реєстри, дивиться яке майно, які рахунки в банках має боржник і накладає арешт.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, комунальні платіжки переслідуватимуть навіть за кордоном: хто ризикує "заочно" програти суд, незважаючи на відсутність боргів.
Також наш портал інформував, комуналка змушує українців ще сильніше затягувати пояси: які тарифи переписали.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, вода – тепер розкіш, а не базова потреба: нові комунальні тарифи змусять економити на кожній краплі.