Українці готуються до нового витка подорожчання: вже у лютому-березні ціни на овочі, молочні продукти та хліб підуть угору. Цього разу причини лежать одразу у п’яти напрямках, які формують ситуацію на ринку.
Зима традиційно стає важким періодом для овочевого ринку. За словами Дениса Марчука, заступника голови Всеукраїнської аграрної ради, запаси з осінніх врожаїв вичерпуються, що змушує виробників підвищувати ціни.
Економічний тиск у вигляді зростання цін на енергоносії, логістику та загальні витрати виробників посилює інфляційний тиск. Це позначається на вартості як сировини, так і готової продукції.
Сезон "великого молока" ще не настав, тож молочні продукти, які залежать від свіжої сировини, стають дорожчими. Обсяги виробництва наразі недостатні для стабільного постачання.
Мобілізація заброньованих: коли ТЦК застосує винятки
Ризикуєте залишитися без грошей: "Ощадбанк" попередив усіх власників карток
Після масової втечі абонентів, Київстар вирішив задобрити тарифами: що пропонують
Працюватимуть навіть ті, хто не може: нові правила для осіб з інвалідністю
Повернення акцизів стало додатковим фактором, який впливає на цінову політику. Логістичні витрати на доставку продукції зросли, що автоматично збільшує ціну на полиці.
Війна в Україні створила суттєвий кадровий дефіцит у виробничому секторі. Багато працівників призвано на військову службу, що змушує підприємства витрачатися на техніку, аби замінити людську працю.
Фахівці попереджають: суттєве здешевлення можливе лише ближче до літа, коли на ринок надійдуть свіжі овочі, а сезонність молочної продукції стабілізується. Поки що українцям доведеться пристосовуватися до нових реалій.
Нагадаємо, 200 грам "напою богів" - 420 грн: супермаркети оновили цінники кави, цукру, молока і вершків
Раніше ми розповідали, що цифри просто лякають: чому хліб дорожчає щомісяця
Також, кіло "золотої" крупи - всього 27 грн: супермаркети змінили цінники гречки, цукру та олії