Цього дня відзначають ще одне свято серед тих, які помічають, що пройшла половина зими. Цього разу день називають Агафієм напівхлібником.

У православ'ї відзначають день Климента Анкірського, а також Агафангела мученика. Саме ім'я Агафангела часто носили ченці, а значить воно "добрий вісник".

Свята 5 лютого, фото: Православие в Томске

Але наші пращури скоротили назву свята лише до Агафія. А напівхлібником він став, бо дивилися, чи вистачить до наступного врожаю різних видів зерна і стежили за коморами для нього. Якщо залишилася половина, то не доведеться голодувати.

Сім'ї з невеликим статком можуть цього дня попросити Агафія та Всевишнього перед іконами про їжу та фінанси, щоб не померти з голоду, а також моляться за здоров'я. Адже здоров'я дуже важливе, особливо коли немає засобів для життя. Також необхідно навести лад у будинку. Усі вікна, підлоги і навіть стіни потрібно помити, стелю очистіть від павутини і простежте, щоб ніде не було бруду. Те саме стосується не тільки вашого будинку, але й господарських споруд, наприклад, свинарників або льохів. Дуже важливо, щоб усюди був порядок.

Популярні новини зараз

Важливі зміни в "Резерв+" з 22 січня: кому повертають відстрочку від мобілізації

Українцям обіцяють 40 тисяч гривень допомоги: коли і кому почнуть платити

Діти з'їли свого померлого дідуся, а мама помітила за кілька днів: "Не знала, сміятися мені чи плакати"

Багато про це навіть не знали: українцям виплачують гроші на побутові потреби - як отримати

Показати ще

Пил, прибирання, кадр з відео

Зазвичай ще перевіряли засіки на преле або зіпсоване гризунами зерно. Його слід спалити в окремій купі недалеко з коморою. Люди вірили, що зола зможе захистити від мишей та інших шкідників, які псують запаси, інакше можна всю решту зими прожити в голоді. Але тим, хто не має таких запасів, можна просто перебрати крупи, може щось докупити, щось доведеться викинути. Перевірте їх на наявність молі.

Свята 5 лютого, фото: Бодибилдинг и фитнес

Також у цей день є традиція годувати жебраків та знедолених. Є повір'я, що якщо відмовити тому, хто просить допомоги, на вас впаде сім прикрощів. Дівчата, які збиралися виходити заміж, вишивали рушник особливим чином. Інакше можна ще рік просидіти у дівках. Обов'язково це має бути колір на всю довжину рушника і вишитий дуже акуратно, а це рідко виходить.

Наречена, фото: Pinterest

Що не можна робити 23 січня

Є кілька заборон – що сьогодні не можна робити:

  • сваритися, поганословити;
  • відмовляти у допомозі та милостині тим, хто просить;
  • пліткувати, засуджувати.

Заборонено лінуватися, вважається, що лежати без діла у цей день – все одно, що нав'язати лихо.

Нагадаємо, що перша допомога при пристріті: як розпізнати та нейтралізувати негативний вплив.

Раніше ми повідомляли про ритуал для залучення великих грошей із срібною монеткою: кроки до процвітання.