В Україні готуються до запуску пенсійної реформи, яка кардинально змінить принципи нарахування виплат. Основна новація — впровадження бальної системи, яка замінить наявні коефіцієнти стажу та зарплати. Ці зміни зачеплять як нинішніх, так і майбутніх пенсіонерів.

Наразі пенсія визначається за трьома основними показниками: коефіцієнт стажу, індивідуальний коефіцієнт зарплати та середня зарплата по країні. Однак із 2025 року ці фактори відійдуть у минуле.

Пенсіонер тримає гроші в руках

Новий розрахунок базуватиметься на:

  • Базовій частині пенсії — фіксованій сумі для всіх пенсіонерів.
  • Страховій частині — вона залежатиме від кількості накопичених балів, які множитимуться на встановлену вартість одного бала.

Це покликано зробити систему більш прозорою, а також збільшити пенсії для 80% пенсіонерів, запевняють у Міністерстві соціальної політики.

Популярні новини зараз

"Київстар" запустив новий тариф та викликав обурення серед клієнтів

Отримуємо занадто багато? Пенсіонерів попередили про скорочення "надмірних" виплат

Українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних"

Розмір пенсії збільшиться на 50%: кому ПФУ перерахує виплати

Показати ще

Найбільші зміни стосуватимуться пільгового стажу, яким користувалися працівники важких і небезпечних професій. За новими правилами, пільги можуть скасувати, а їхній вплив на розрахунок пенсій зникне.

Пенсіонер, який втратив частину пенсії. Фото: shutterstock

Однак стаж, накопичений до реформи, залишиться чинним. Водночас головним фактором стане не лише кількість років роботи, а й набрані бали. Наприклад, навіть без 15 років стажу, людина зможе вийти на пенсію, якщо накопичить 1440 балів.

Експерти обіцяють, що пенсії не зменшаться. Поточні пенсіонери отримуватимуть свої виплати за старою системою. А от нові правила більше орієнтовані на «білу» зарплату і регулярні страхові внески.

Нагадаємо, затримка пенсійних виплат: куди звертатися

Раніше ми розповідали про гроші на комуналку: пенсіонерам допоможуть з оплатою деяких платіжок

Також, вийдуть на пенсію раніше за інших: кому з українців подвоять страховий стаж