Український ринок ріпчастої цибулі зіткнувся із значними ціновими коливаннями. Станом на середину січня 2025 року ціни на цей популярний овоч знизилися на 10% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Причиною стала стрімка деградація якості цибулі, закладеної на зберігання у 2024 році, а також низький попит з боку споживачів.

Наразі ціна на ріпчасту цибулю коливається в межах 9–15 грн/кг (0,21–0,36 долара США за кілограм). Це на 10% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня.

Зниження цін спричинене одразу кількома факторами:

  • Погіршенням якості продукції через недосконалі умови зберігання.
  • Насиченням ринку. Чимало фермерів, які утримувалися від продажів, відкрили свої сховища, намагаючись позбутися продукції, яка швидко втрачає товарний вигляд.

    Дівчина, яка обирає цибулю

Фермери зазначають, що активізація торгівлі можлива лише наприкінці лютого, коли більша частина середньої та низької за якістю продукції буде реалізована.

Популярні новини зараз

Українцям компенсуватимуть покупку продуктів: хто потрапив до списку "обраних"

Розмір пенсії збільшиться на 50%: кому ПФУ перерахує виплати

Українці тікають з Польщі: що відбувається і в у чому причина

Багато про це навіть не знали: українцям виплачують гроші на побутові потреби - як отримати

Показати ще

Проте аналітики наголошують на ключовій проблемі — якість зберігання цибулі залишається на низькому рівні. Це не лише призводить до втрат продукції, але й суттєво впливає на доходи виробників.

Серед провідних виробників цибулі в Україні виділяються дві компанії:

ТОВ "Кищенці" — аграрне підприємство із Черкаської області. Воно спеціалізується на вирощуванні моркви та цибулі на площі 400 га. Підприємство має власні сховища, що дозволяють зберігати овочі тривалий час, та продовжує розвивати інфраструктуру, незважаючи на виклики війни.

Група компаній ПАЕК — один із найбільших агрохолдингів у Миколаївській області, що обробляє близько 130 тис. га землі. Окрім вирощування цибулі, компанія спеціалізується на зернових і технічних культурах.

Нагадаємо, чекати Великодня, чи бігти в магазин прямо зараз? Експерти розповіли, як зміняться ціни на м'ясо до весни

Раніше ми розповідали, що пачка 200 гр вже по 118 гривень: супермаркети різко змінили цінники вершкового масла молока та сиру

Також, задоволення в олії – 76 грн: супермаркети оновили ціни на шпроти, сардини та кукурудзу