Держава вирішила, що українці, які отримали травму або серйозно захворіли, потребують значно кращої підтримки, ніж мають зараз. Саме тому Мінсоцполітики запропонувало реформи у цій сфері.
Так, Мінсоцполітики ініціювало нову реформу соціального страхування під назвою єПотенціал. Вона стосуватиметься тих людей, які травмувалися чи зіштовхнулися з важкою хворобою після 1 січня 2026 року.
Наразі проєкт закону про реформу системи соціального страхування (реєстраційний номер законопроєкту 12209) готують до другого читання. Про це розповіла у коментарі телеканалу «Ми - Україна» в ефірі марафону «Єдині новини» перша заступниця міністра Дарія Марчак.
Перекази з картки на картку різко впали: НБУ готує нові правила
Старі квартири обкладають податком: українці скоро отримають листи
Пенсіонерам виплатять підвищені пенсії: хто отримає більше вже у квітні
Фальшиві гроші заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють
За її словами, буде запроваджено низку нововведень, які мають на меті зробити систему підтримки людини більш комплексною, цілісною та спрямованою на результат.
Наприклад, згідно з ініціативою єПотенціал, програма передбачає, що при тимчасовій непрацездатності людина отримуватиме 100% своєї середньої зарплати. При виробничих травмах максимальна страхова виплата збільшиться до 40 000 гривень, а у разі повної втрати працездатності максимальна виплата становитиме 23 610 гривень.
Дані суми будуть надаватися тим, хто втратить працездатність після 1 липня 2026 року за умови страхування у системі загальнообов'язкового соціального страхування.
Інші положення реформи "єПотенціал":
-
Комплексна підтримка: Держава надаватиме всебічну допомогу під час лікування та реабілітації, а не лише після встановлення інвалідності
-
Подовження терміну допомоги: Для осіб з частковою втратою працездатності термін отримання допомоги з безробіття буде подовжено, а її розмір збільшено.
-
Оцінка працездатності: Інвалідність встановлюватиметься за висновками мультидисциплінарних команд з використанням цифрових інструментів.
Нагадаємо, як харчування та здоровий спосіб життя допоможуть побороти виснаження.
Крім того, Знай.ua повідомляв, штучний інтелект змінить ринок праці: компанії скорочуватимуть працівників до 2030 року
Раніше ми писали про поради, щоб очі не страждали: це може бути зоровий комп'ютерний синдром