В Україні військовозобов'язані чоловіки можуть отримати штраф за порушення військового обліку. Його розмір чималий – від 17 000 до 25 500 грн.
Але навіть чоловіки з інвалідністю не застраховані від таких санкцій. Чому так стається і як цього уникнути, пояснює адвокат Роман Лихачов, пише Телеграф.
За словами юриста, таких випадків у судах багато, і оскаржити штраф доволі складно.
Основні причини покарань:
Гороскоп на 21 січня для всіх знаків Зодіаку: заборона на поспіх для Овнів, сюрпризи для Львів та пустельництво Козерогів
Ощадбанк попереджає власників карт: перевірки будуть жорсткішими
Розмір пенсії збільшиться на 50%: кому ПФУ перерахує виплати
Більше не доведеться виживати на мізерну пенсію: кому доплачуватимуть понад 2 тисячі гривень
- неоформлена відстрочка;
- людина не знялася з військового обліку;
- проігнорована повістка;
- неявка на медкомісію (ВЛК).
Багато хто помилково вважає, що інвалідність автоматично звільняє від мобілізації. Але без офіційного підтвердження статусу відстрочку не дадуть.
Чоловіки, які отримали інвалідність, мають 7 днів, щоб повідомити про це ТЦК. Однак система "Оберіг" поки не підключена до Мінсоцполітики та Пенсійного фонду, тому автоматично враховувати такі дані вона не може.
Щоб знятися з обліку, потрібно пройти ВЛК, отримати відповідний висновок і лише після цього у військовий квиток внесуть позначку про зняття.
Якщо чоловік з інвалідністю отримав повістку, він все одно має з’явитися до ТЦК із документами, що підтверджують його статус. Якщо людина не виключена з обліку, а має лише відстрочку, вона все ще вважається військовозобов’язаною.
Окрім штрафів, неявка до військкомату може призвести до втрати соціальних виплат і пільг. Тому важливо слідкувати за актуальністю своїх документів і вчасно оновлювати інформацію в ТЦК.
Однак варто пам'ятати, що ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не розпочала війну, мобілізації взагалі б не було. Єдиним ворогом України є росія та росіяни, які зруйнували наші міста та забрали життя тисяч людей.
Україна змушена захищатися, бо якщо ми не зупинимо ворога зараз, він прийде у наші домівки, щоб поневолити нас і відправити воювати за свої імперські інтереси. Ми вже знаємо з історії - коли Україна складала зброю, росія відповідала голодоморами й репресіями.
Саме тому ЗСУ борються за наше майбутнє. Вони захищають країну, а наше завдання – допомагати їм усіма можливими способами - донатами, волонтерством чи будь-якою іншою підтримкою. Тільки разом ми здатні знищити ворога і повернути мир у наш дім.
Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".
Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, як потрапити до лав ЗСУ без втручання ТЦК: покрокова інструкція.