Військовозобов'язані громадяни, які працюють на підприємствах, визнаних критично важливими для вітчизняної економіки, мають право на бронювання від мобілізації.
Чи поширюється це право на чоловіків, які працюють не на повну ставку, пояснив адвокат Юрій Айвазян на порталі "Юристи.UA".
Під час загальної мобілізації частина військовозобов'язаних українців може отримати відстрочку за здоров'ям або за різними життєвими обставинами, наприклад, через необхідність доглядати рідних з інвалідністю.
Водночас громадяни, які працюють на критично важливих підприємствах, бронюються від мобілізації своїми роботодавцями. Однак, ця процедура вимагає дотримання низки умов, встановлених законодавством.
Отримуємо занадто багато? Пенсіонерів попередили про скорочення "надмірних" виплат
"Київстар" зробив важливу заяву: що треба знати
Українці тікають з Польщі: що відбувається і в у чому причина
Одразу 4 хвилі мобілізації: хто отримає повістку вже в найближчі дні
Зокрема важливо, щоб заробітна плата людини була на рівні 20 тисяч гривень або вище. В той самий час, за словами адвоката, не має значення, чи працює військовозобов'язаний на повну ставку, чи ні.
Юрій Айвазян наголосив, що співробітники критично важливих підприємств, які працюють на частину ставки, також мають право бути заброньованими від мобілізації під час дії воєнного стану.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, військовий облік за новими правилами: підліткам та жінкам приготували масштабні зміни.
Також наш портал інформував, замість перемоги – демографічна катастрофа: експерт щодо негативних наслідків мобілізації 18-річних.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, до 5 лютого - на комісію: військовозобов'язаним зі статусом "обмежено придатний" готують штрафи.