В умовах війни багато українців опинилися у складній ситуації: залишили свої будинки, опинилися в зоні бойових дій чи в окупації, і тепер стикаються з питанням – що робити з платіжками за комунальні послуги, які приходять на їхні адреси?

Якщо ви отримали рахунок за електроенергію на житло, яке перебуває в окупації або в зоні активних бойових дій, юристи рекомендують не панікувати, але й не платити без роздумів.

Про це пишуть Факти.

Комунальні платіжки, скріншот: YouTube

Відповідно до закону України, на період військового стану зупиняються рішення судів та інших органів щодо стягнення боргів за комунальні послуги з людей, чиє житло знаходиться в окупації чи на територіях, де тривають бої. Це стосується і нарахувань за електроенергію, якщо будинок було пошкоджено або зруйновано внаслідок війни.

Популярні новини зараз

Ціни на основні продукти харчування поб'ють рекорди: на чому українці будуть змушені економити

Тепер знайдуть усюди: правила вручення повісток змінили на користь ТЦК

Пенсіонерам закрутять гайки: виплати можусть скасувати – хто в зоні ризику

ТЦК полює на безробітних? Воєнкоми пояснили нюанси мобілізації

Показати ще

Якщо ваше житло зруйноване або стало непридатним для проживання, а ви не можете потрапити до нього, щоб заплатити за комунальні послуги, юристи радять просто повідомити компанію, яка надсилає платіжки.

Напишіть заяву на електронну пошту підприємства, вказавши свій особовий рахунок, адресу будинку та підтвердження того, що житло непридатне для проживання чи знаходиться у зоні бойових дій. Це має зупинити нарахування.

Платіжки, фото: unian

Однак, якщо ваш будинок в окупації, де закони України не діють, вам, швидше за все, доведеться знайти когось, хто залишився на цій території, та через нього сплачувати рахунки. Іншим варіантом залишається очікування деокупації, коли можна буде повернутися до нормального життя та вирішити питання з комунальними боргами.

Важливо пам'ятати, що якщо ви знаходитесь на території, підконтрольній окупаційній владі, ця влада навряд чи враховуватиме українські закони і може загрожувати конфіскацією майна. У такому разі юристи рекомендують готуватися до того, що позитивного рішення щодо цих питань не буде.

Нагадаємо, малозабезпечені українці зможуть отримати допомогу на погашення комунальних боргів

Раніше ми писали про те, як не втратити субсидію в 2025 році: правило, якого потрібно дотримуватися

Крім того, Знай.ua повідомляв, тарифи на опалення можуть відпустити у "вільне плавання": коли збільшаться платіжки