В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація громадян. Для осіб, які ухиляються від мобілізації передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність.
Усього три категорії громадян можуть бути оштрафовані за порушення правил військового обліку у 2025 році. Про це йдеться у матеріалі на сайті KadrEx.
Штрафами за порушення правил мобілізації чи військового обліку можуть бути покарані три категорії громадян, які мають відношення до процесу обліку.
Хто може отримати штраф:
Мінімум 1180 грн: хто з пенсіонерів може отримати надбавку
Гороскоп на 16 січня: зірковий прогноз на четвер – як впоратися з "мотлохом" у голові
Зарплати "заморозяться", а ціни тільки зростатимуть: чому життя за кордоном стає ще привабливішим
Скасували географію 10 класу, але додали новий предмет 8 та 9: у школах запровадять новий урок
- призовники;
- військовозобов'язані;
- резервісти.
Після змін у законодавстві, порушення військового обліку та правил мобілізації в особливий період можуть коштувати 17-25,5 тисячі гривень штрафу для фізичних осіб.
Водночас для посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб та громадських об'єднань передбачено більш суворе адміністративне покарання – від 34 до 59,5 тисяч гривень штрафу.
Варто зазначити, що розмір штрафу може збільшитись удвічі, якщо порушник добровільно не сплатить його у встановлені 15 днів. Після цього відкривається виконавче провадження та гроші можуть стягнути примусово з банківських рахунків.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, мобілізація з 18 років: військовий пояснив, що потрібно робити з підлітками.
Також наш портал інформував, потім нічого не оскаржуєш: коли чоловіка можуть доставити силою до ТЦК.
Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, неявка до ТЦК та порушення військового обліку: у яких випадках можна уникнути штрафу.